osad po wymianie płynu chłodzącego

Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów
Awatar użytkownika
Balugass
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 199
Rejestracja: 08.05.2012, 20:44
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kruklin/Giżycko/Poznań
Kontakt:

osad po wymianie płynu chłodzącego

Post autor: Balugass »

hej,
otóż jak kupiłem afryczkę wymieniałem płyn chłodzący na Preston i pojawił się biały nalot/maź w chłodnicy(tak jakby płyn się pogryzł??) ... temperaturę trzyma ogólnie nie ma problemów ale widać ze płyn nie jest klarowny... :egh: czym najlepiej/najbezpiecznej przepłukać układ??
pozdrawiam
http://naturalex.za.pl
http://www.tc-performance.eu/o-nas/ diagnostyka BMW, chiptuning :)
Zapraszam ;)
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: osad po wymianie płynu chłodzącego

Post autor: sawmen »

Nie polecam ci płynów do płukania, takich typowo ze sklepu co to mają usunąć kamień i inne zanieczyszczenia. Kiedyś zapodalem taka płukanke do starego samochodu i tak pieknie mi wypłukało wszystkie brudy że zaczeła cieknąć chłodnica i nagrzewnica w kokpicie...

Spróbój pojezdzic kilka razy na samej wodzie destylowanej, powinno wszystko przepłukać. Zalewasz, jezdzic, zlewać i tak pare razy

Co do mazi (budyń?) dwie opcje - zwarzony płyn z chłodnicy ( nie mieszałeś kolorów płynów? ) lub wywalona uszczelka z głowicy co raczej dla mnie jest mało prawdopodobne.
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
Pyłek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 18.05.2013, 11:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: osad po wymianie płynu chłodzącego

Post autor: Pyłek »

Tak jak napisał Sawmen;Wyłącznie woda destylowana. Zalać, zagrzać, wylać na gorąco i tak ze trzy razy :ysz: (chyba że stwierdzisz, że zlewana woda nie jest jeszcze klarowna) !!!przed powtórnym zalaniem odczekać aż ostygnie silnik do temperatury otoczenia !!!
Do pełni sezonu jaszcze parę dni, można się pobawić.
Pozdrawiam, miłej pracy :mouthshut:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości