Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Relacje i zdjęcia z zagranicznych wypraw.
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: Pingwin »

Bośnia wita nas piękną pogodą i fajnymi krętymi drogami o niezłej jakości. Jedziemy zobaczyć wodospady Kravitza o których czytałem w relacji Magiara. Podjeżdżamy motorami pod zakaz prawie pod knajpki przy wodospadach. Widok zapiera dech i fajne jest to,że można podejść pod same wodospady a nawet się kąpać co też połowa naszej ekipy czyni.Woda ziiimna!Jemy coś tam w jednej z knajpek i spotykamy pielgrzymów z Polski ktörzy byli na rocznicy objawienia w Medjugorie.Okazuje się ,że ta miejscówka znajduje sie kilka kilometröw od wodospadöw i postanawiamy odwiedzić röwnież to miejsce. Zastaliśmy tam jedną wielką komercję -hoteliki,knajpki,sklepy i stragany z dewocjonaliami i oczywiście masę pielgrzymów z całego świata. Strasznie było gorąco ale postanowilem pomodlić się w pewnej intencji i z Chudym odwiedziliśmy kościół. Po chwili ruszyliśmy do nastepnego celu podröży jakim bylo miasto Mostar.Pomimo strasznego upału wjeżdżamy do centrum i parkujemy motocykle.Ruszamy na słynny most delektując się po drodze widokiem pięknego starego miasta częściowo odbudowanego z wojennych zniszczeń. Miasto bardzo nam się podoba a przy moście odwiedzamy muzeum fotografii wojennej.Przy wyjściu mam "gęsią skórę" i łzy w oczach a na usta ciśnie się pytanie ''Dlaczego?'' W drodze powrotnej jemy pyszne lody i bośniacki obiad(nazwy mięsa nie pamietam ale było dobre)
Picture 1916.jpg
Picture 1923.jpg
Picture 1928.jpg
Picture 1931.jpg
Picture 1933.jpg
Picture 1937.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: Pingwin »

Mostar był ostatnim punktem naszego planu i teraz już jedziemy do domu przez Chorwację,Słowenię,Austrię (gdzie łapie nas straszna ulewa i siedzimy wszyscy w śmierdzacym kiblu na parkingu).Dojeżdzamy do Czech i znajdujemy najdroższy nocleg podczas calego wyjazdu -18 EU ze śniadaniem, ale jesteśmy już zmęczeni i robi się ciemno. Rano ruszamy w stronę PL i po południu meldujemy sie w Nysie.
Podsumowanie:
Dni -15
Trasa -ok 4300km
Mandaty-0
Awarie-mój akumulator(36Euro)
Koszt - ok.2800zl ,ale można było taniej,lwią cześć tej kwoty to paliwo,spaliśmy w hotelikach albo na kwaterach(8-12 euro czasem ze śniadaniem)Jedna noc pod namiotem,jedzenie w knajpkach, lokalne piwko. Czy to dużo czy mało? Myślę ,że tyle a nawet wiecej wydał bym na papierosy gdybym palił cały rok!

Była to najlepsza wyprawka na jakiej byłem,zalożony plan zrealizowaliśmy w 110% bez napinki,wszyscy wrócili bardzo zadowoleni :)

A teraz uczestnicy :

Adam (Igor) -Transalp 650-to on zaszczepił mi bakcyla podröży na moto ,niezastąpiony kompan w podröży i nie tylko i nie raz ratowal moje dupsko-dziekuję Sąsiedzie - z Tobą nawet na koniec świata
Picture 1688.jpg
Darek (Chudy)brat Adama- AfrykaTwin-To z nim marzyłem o motocyklu i podröżach w białe noce na dalekiej Islandii-marzenia sie spełnily,przyjaciel to w tym przypadku własciwe słowo, on nie zostawił by mnie nigdy w czarnej dupie- szacunek Kiniu
Picture 1898.jpg
Rafał(Lasia)-BMW 1150GS - człowiek wyluzowany do granic możliwości,zawsze uśmiechniety i z poczuciem humoru.Jemu zawsze pasuje i NO PROBLEM ! Fajnie mieć go w ekipie
Picture 1320.jpg
Dawid -Africa Twin-objechał świat do okoła niekoniecznie na moto,dobry kierowca,ostrożny do granic możliwosci,zdrowy rozsądek,fajny kolega i kompan w podröży (dojechał z nami nad morze do Czarnogöry i skonczył mu sie urlop i musiał wracać)
Picture 2141.jpg
I ja Grzegorz (Pingwin)-Transalp 650 -pomysłodawca tego wyjazdu,zakochany w podröżach motocyklowych itd, itp
Picture 1275.jpg
Podziękowania;
Dziękuję naszemu wiernemu kibicowi Lechowi (Dragonowi) za czułe pożegnanie :) Następny wyjazd to już razem! :impreza:
Dziękuję też mojej kochanej żonce za to, że rozumie moją potrzebę podróży i dzielnie znosi kolejne "próby pakowania" :grin:
I na koniec dziękuję wszystkim którym chciało sie to czytać :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
chudy
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 17.09.2010, 20:27
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: chudy »

Zakochałem się w Albani napewno tam jeszcze pojade...
siwy86
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 13.03.2011, 10:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: siwy86 »

Pingwin pisze: Druga trasa to z Bajze do Vermosh przez Tamare i dalej na przejście graniczne z Czarnogórą.
Rozumiem że pomiędzy Vermosh (Albania) a Gusinje (Czarnogóra) istnieje otwarte przejście graniczne ?
... ciszej jedziesz dalej zajedziesz....
Transalp XL600V "Babcia"....
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: Pingwin »

Tak Siwy wszystko sie zgadza-przejście graniczne bez problemów :thumbsup:
Dawniej gdziala
siwy86
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 13.03.2011, 10:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: siwy86 »

:thanks:
... ciszej jedziesz dalej zajedziesz....
Transalp XL600V "Babcia"....
Awatar użytkownika
FSO
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 260
Rejestracja: 04.05.2011, 18:55
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA
Kontakt:

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: FSO »

Fajna wycieczka :thumbsup:
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: ArturS »

Feel_ip pisze:podziwiam rewelacyjny wyjazd :ok:
opisz proszę szczegółowo drogę SH20
(zastanawiam się na przejazdem tamtędy z pasażerką i objuczony bagażami)
Ci, którzy jeszcze tam nie byli, a mają w planach Albanię i łamią się nad przejazdem SH20, powiadam WARTO i należy się śpieszyć, bo jeszcze z rok czy dwa i będzie asfalt :swieczki: Obecnie zostało ok 43-45km szutru, tego najlepszego, najbardziej widokowego.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
Orzep
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 22.01.2013, 23:11
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: Orzep »

Pingwin dziękuję :thumbsup:
...nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: Pingwin »

W tym roku postanowiłem zakończyć penetrację Albanii i odwiedziłem jeszcze kilka fajnych miejsc w tym ciekawym kraju.
Miało nas jechać 6 a pojechałem ja na trampku i Chudy na afryce.Reszta ekipy się wykruszyła i tu chciałem pozdrowić mojego ziomka Igora z którym planowałem całą trasę a którego na 3 tyg . przed wyjazdem dopadła przepuklina :sad:
Chciałem polecić jeszcze w Albanii riwierę albańską i drogę z Vlore do Sarande. Przepiękne górskie i morskie widoki i mnóstwo zakrętów
IMG_0069.JPG
. Samo Sarande też bardzo nam się podobało-zjadłem tam najlepszego kebeba w życiu(1.5euro),nocleg 10euro za osobę w super pensjonie :thumbsup:
Następnym miejscem godnym polecenia jest droga łącząca miejscowość Librazhd(na drodze SH3) do drogi SH6. Na początku kilka kilometrów asfaltu a potem bardzo fajna szutrówka z przejazdem przez rzeczkę
IMG_0109.JPG
Chudy okazał się mistrzem jazdy po śliskich kamorach w wodzie a ja się obsrałem i Chudy jechał na moim trampku a ja jak sarenka biegłem jako asekuracja po kolana w wodzie :blush: . Dalej na podjeżdzie był mały oberek i Chudy prostował kamorem moją dżwignię zmiany biegów a ja wcierałem w nogę Voltaren i cieszyłem się ,że się noga nie złamała. Po 2 dniach miałem takie coś
CIMG3706.JPG
. Kolejny też raz gmole od Ostrego spełniły w 100% swoje zadanie-tylko zyskały kilka drobnych rys- dobra robota kolego :thumbsup:
I teraz miejsce które pobudzało moją wyobrażnię jak o nim czytałem w relacjach - Valbone. Przepiękne miejsce do którego prowadzi najpierw asfalt ,potem świetna szutrówka i przy samym Valbone znowu asfalt. Nie zawiodłem się i satysfakcja była w 100%. Na końcu drogi jest fajny pensjonat(22euro za 2 osoby) z dobrą knajpką
Taka była nasza kolacja
CIMG3560.JPG
A takie widoki
CIMG3572.JPG
IMG_0199.JPG
IMG_0231.JPG
Jeszcze jedno zdjecie i osa na pierwszym planie
IMG_0140.JPG
I jedno z Sarajeva
CIMG3692.JPG
Byla to moja 3 wizyta w Albanii i chyba nie ostatnia :crossy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: Pingwin »

Jeszcze jedno zdjęcie mam nadzieję przydatne w planowaniu podróży po Albanii-"rozkład jazdy" promu z Fierze do Koman
CIMG3564.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
andrzej_tr
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 01.11.2008, 14:06
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: andrzej_tr »

Piękny wyjazd, gratulacje.
Ja wybieram się w przyszłym roku w te okolice i chciałbym uniknąć największych upałów, czy przełom maj/czerwiec będzie właściwy, czy w górach będzie jeszcze śnieg? Masz jakieś doświadczenie?
Awatar użytkownika
Dłubacz
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 08.11.2009, 18:33
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: Dłubacz »

Piękne tereny! Oglądając film miałem stracha czy się za chwilę motocykl nie ześliźnie w dół :wacko: . Super wyprawa! :thumbsup:
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: Pingwin »

Andrzej,w podanym przez Ciebie terminie nie byłem i nie wiem jak to wygląda.Moje 3 wyjazdy w tamtym kierunku to druga połowa czerwca i 2 razy było gorąco a ostatni wyjazd bardzo przyjemny - w sam raz :wink:
Dłubacz-filmik fajny choć nie mój(ArturS) ale tą drogę też pokonałem i na żywo jest jeszcze lepiej :grin:
Eeeh ta Albania..... często wraca we wspomnieniach :thumbsup: Jeszcze raz POLECAM
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: ArturS »

Ja byłem w drugiej połowie lipca i wyjeżdżając ani myślałem brać dodatkowego polara, bo przecież upały mają być ;) Żona na siłę mi wcisnęła i cholernie się przydał. O ile każdy przejazd przez miasto to faktycznie masakrum, bo termometry przyuliczne mówiły o blisko 40st. na plusie, o tyle już nieco wyżej w górach, gdzie zawsze szukaliśmy miejsca na biwak (powyżej wiosek, żeby rzeczka nie była już ściekiem) rano była taka pizgawa, że z trudno było wyjść z namiotu przez pierwszymi promieniami słońca :ysz: Wieczorowa pora również nie należała do najcieplejszych i owijanie się w śpiwory było wręcz konieczne :lol:
Obrazek
Na cały 2-tyg. wyjazd trafiły się może z dwie noce na tyle gorące, że spało się z otwartymi wrotami namiotu. Za dnia w górach, po zatrzymaniu się upał, ale już podczas jazdy nieraz trzeba było się zapinać łącznie z wywietrznikami.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
skarp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 18.07.2012, 06:54
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Parczew

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: skarp »

Pingwin mógłbyś zapodać orientacyjną mapę wyprawy? plis :thanks:
Suzuki DR 650 SE 1997r. -> Honda XL 650 V 2000r. -> Suzuki DL 650 K7 - > BMW R 1200 GS K25 2005r. Desert Yellow.
Litwa
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 04.04.2012, 14:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: Litwa »

Jeśli jest taka opcja również pięknie bym prosił o mapy wyjazdów jeśli są. Pewnie wspomogą planowanie wyjazdu ;-) Czytając relacje zazdraszczam niesamowicie :thumbsup:
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: Pingwin »

Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
chudy
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 17.09.2010, 20:27
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: chudy »

Widze że mapka już poprawiona! Dawaj ciąg dalszy i więcej sie nie myl bo ja jeszcze nie zapomniałem po których diurach się tłukłem...
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Polecam w Albanii czyli trip po Bałkanach

Post autor: Pingwin »

I powrotna trasa do domu. Warto zobaczyc Sarajevo i Bratyslawe i specjalnie do tych miast przyjechalismy w poludnie ,poszukalismy spania i po kapieli po cywilnemu ruszylismy w miasto -i jest co zobaczyc! Stare miasto jest bardzo klimatyczne i warto spedzic tam kilka godzin wlöczac sie po zakamarkach i kosztujac lokalnych specjalöw.
https://maps.google.com/maps?saddr=%C3% ... ,9&t=m&z=6
Razem bylo ponad 3600km w 2 tygodnie na luzaku tak jak lubie-Troszke offa, troche zwiedzania i troche wypoczynku....w sam raz cos dla panöw w "srednim" wieku :grin:
Dawniej gdziala
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości