Problem z wskaźnikiem temp.płynu chłodzącego

Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Problem z wzkaźnikiem temp.płynu chłodzącego

Post autor: gerard »

Ok, bede walczyc z tym glikolem :drinking:

Ostry, poprostu kufry teraz są już moje :cool: :lol:
Awatar użytkownika
kons
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 204
Rejestracja: 31.03.2009, 12:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Morąg

Re: Problem z wzkaźnikiem temp.płynu chłodzącego

Post autor: kons »

pomyliłem sie o 2 stopnie, sprawdzałem dziś w papierach , włącznik wentylatora załącza sie przy temp 98 - 102 st. C (fabryka wyznacza taką tolerancję).
Kiedyś miałem Honde CB500 i na niej się nauczyłem. Zmieniłem płyn bo chciałem pełny serwis jej zrobić, na jakiś super drogi zajebiaszczy mega wypas (114 st. C temp wrzenia) i :dupa: nagle zaczęły sie problemy, sprawdziłem wszystko po kolei włącznie z włącznikiem wentylatora. Wszystko ok lecz nadal kipiało na skrzyżowaniu i wtedy zacząłem czytać instrukcję :) tam wszystko było napisane jaki płyn (ale sie czytać nie chciało wcześniej :lanie: ). Od tamtej pory stosuje się do wskazówek instrukcji jak grzeczny chłopaczek.... ale przynajmniej najdroższe wynalazki już mnie nie pociągają i omijam je z daleka. :dupa: co wyszło na dobre mojemu portfelowi
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Problem z wzkaźnikiem temp.płynu chłodzącego

Post autor: gerard »

jest taki płyn PRESTONE , temp. wrzenia 129 stopni , 50 procent woda ble ble + 50 % koncentat na bazie glikolu monoetylenowego, chyba jest żółty i piszą że mieszalny ze wszystkim i do wszystkiego itp itd. Powininen być ok?

jeszcze nie znalazłem info na temat wrzenia petrygo, borygo i innych - bo nie zamieszczają takich info
Awatar użytkownika
kons
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 204
Rejestracja: 31.03.2009, 12:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Morąg

Re: Problem z wzkaźnikiem temp.płynu chłodzącego

Post autor: kons »

gerard pisze:jest taki płyn PRESTONE , temp. wrzenia 129 stopni , 50 procent woda ble ble + 50 % koncentat na bazie glikolu monoetylenowego, chyba jest żółty i piszą że mieszalny ze wszystkim i do wszystkiego itp itd. Powininen być ok?
Polecam Prestone. Kupiłem sobie koncentrat Prestone i wodę destylowana - robię mieszanki jakie mi potrzebne. Ale ta gotowa, o której wspominasz jest jak najbardziej w pipe :ok:
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Problem z wzkaźnikiem temp.płynu chłodzącego

Post autor: gerard »

dobra, znalazłem temp.wrzenia petrygo, dokładnie początku wrzenia - nie mniejsza niż 107,5 stop. czyli wymieniamy. Jest błękitny, jak wymienie na np tego "prestone" ( który jest , he he - żółty) to chyba powinno być ok? zwłaszcza że mieszalny ze wszystkimi. :niewiem:
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Problem z wzkaźnikiem temp.płynu chłodzącego

Post autor: gerard »

ok, widze że ten prestone :ok:

kons, jak sie spotkamy kiedy to normalnie najpierw :crossy: :crossy: a potem :kolejka:
dzięki :thanks:
Awatar użytkownika
kons
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 204
Rejestracja: 31.03.2009, 12:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Morąg

Re: Problem z wzkaźnikiem temp.płynu chłodzącego

Post autor: kons »

gerard pisze: kons, jak sie spotkamy kiedy to normalnie najpierw :crossy: :crossy: a potem :kolejka:
dzięki :thanks:
na zdrowie :smile:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości