Transalp a wzrost.

motocyklowo
gadget
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 02.07.2010, 14:05

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: gadget »

O ile wiem to są oryginalne niższe kanapy.

g.
Gadżet
XL700V
Bartass
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 25.11.2009, 07:35

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: Bartass »

Ja mam 185cm wzrostu i jeżdżę na Super Tenere. Jak już część z was wie, moja panna ostatnio zakupiła trampka. No i tak kurcze się nawet zastanawiam, czy nie przesiąść się też na trampka. W naszym przypadku zminimalizowałoby to koszty serwisu, bo wszystko mógłbym bez problemu zrobić samemu. Do tego mielibyśmy równe pod względem mocy motocykle w trasie. Tylko czy jest sens robić taką przesiadkę? Trampek wydaje mi się taki lekki i delikatny. Super Tenere to z kolei jest "lotniskowiec". Przymiarkę robiłem, nogi nawet pasują w wycięcia (przynajmniej w modelu z 95r.)
gadget
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 02.07.2010, 14:05

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: gadget »

No więc słuchajcie! Już od wtorku mam swojego upragnionego Tr! Już wykrecilem 250km. I wcale a wcale nie jestem za duży (201cm 115kg) inna sprawa że zrobiłem kanapę wyższa, utwardzilismy tył na maksa i sprowadziłem te podnozki. Ważna rzecz: nie da sie ich zamontować na pozycji niżej bo hamulec zawadza, czego niemiaszki jakby nie zauwazyli ale zwiekszylem dystans od dźwigni hamulca i biegów i bez problemu mi się teraz mieszczą moje płetwy :-) To też ważne. Generalnie jestem szczęśliwy jak dzidzia!

g.
Gadżet
XL700V
mr white
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 22.04.2013, 17:44
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Czy jest jakiś niższy jeździec ode mnie i posiada TA?

Post autor: mr white »

Czytałem wiele postów na temat wysokości ale chciałbym znać opinie kogoś kto ma coś koło mojego "słusznego" wzrostu. Jak wygląda użytkowanie z tej perspektywy he he;-) Zamierzam nabyć jakieś wygodniejsze moto i xl700 wpadł mi w oko. Tylko niestety nie mam się gdzie do niego przymierzyć. Pozdrawiam;-)
darius
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 164
Rejestracja: 09.07.2008, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy jest jakiś niższy jeździec ode mnie i posiada TA?

Post autor: darius »

Cześć,

A ile masz wzrostu?

Pozdrowienia,
D
mr white
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 22.04.2013, 17:44
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: Czy jest jakiś niższy jeździec ode mnie i posiada TA?

Post autor: mr white »

He he zapomniałem dodać, że mam 166cm...słabo co
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: Thorin »

dasz spokojnie radę, choć matkę ziemię będziesz łaskotał końcami paluchów. trochę potu i pewnie nowe lusterko zabierze nauka manewrów parkingowych, ale wszystko do opanowania. Znacznie gorzej w terenie na trawersach, przy podnoszeniu itd., ale i to przyjdzie z czasem :wink: Mam 169 cm i max podniesionego trampka + dodatkowe sprężyny w przednich lagach.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Gregorius
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 209
Rejestracja: 29.10.2011, 00:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łuków

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: Gregorius »

Nie mierzyłem się ostatnio ale wzrost mam podobny i daję rade, nie powiem bo przydało by się mieć nogi dłuższe te 5 cm ale raczej już ich nie wyciągnę :smile: Na jakiś ciężki teren i straszne błocisko może nie odważył bym się bo trampi jest dość ciężki i moim zdaniem ma wysoko środek ciężkości a czasami jak przednie koło ucieka na błocie czy piachu to ciężko jest podpierać się samymi palcami ale z drugiej strony na taki teren są opony do tego przeznaczone, ja jeszcze nie miałem przyjemności jeździć z takową opną, mam raczej bardziej asfaltową.
Ogólnie mi podróżuje się świetnie po asfalcie szutrach czy lasach i nie chcę innego moto :thumbsup:
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1199
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: zaczekaj »

Da się.
Mam 165, no może 166 przy lepszych wiatrach. Trampkiem 600 latam drugi rok, oryginalna, nieobniżana kanapa, Trampek nieobniżany w żaden inny sposób, dopiero w sierpniu 2012 został opuszczony z przodu na lagach ten 1cm. Początkowo stroniłam od terenu a teraz choć nogi raz z tej raz tamtej strony brakuje to i tak wbijam się w teren. Nie mówię tu o jakimś mega offie bo do tego etapu jeszcze nie doszłam :grin:, ale małe błotko, trochę wody, trochę piachu i już jestem zadowolona :ok:
Użytkowanie motocykla z przykrótkimi nogami wygląda normalnie :grin: Trochę się napocisz ale przy odrobinie cierpliwości dasz radę.

A XL700 nie ma czasem kanapy ciut niżej niż 600? Jeśli tak, to tym bardziej dla Ciebie lepiej :smile:
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
marekb
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 05.08.2010, 21:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Otwock

Re: Czy jest jakiś niższy jeździec ode mnie i posiada TA?

Post autor: marekb »

mr white pisze:Czytałem wiele postów na temat wysokości ale chciałbym znać opinie kogoś kto ma coś koło mojego "słusznego" wzrostu. Jak wygląda użytkowanie z tej perspektywy he he;-) Zamierzam nabyć jakieś wygodniejsze moto i xl700 wpadł mi w oko. Tylko niestety nie mam się gdzie do niego przymierzyć. Pozdrawiam;-)
Hej. Nie wiem jak w xl 700 ,ale w starszych modelach(xl600) jest możliwość skręcenia śruby na sprężynie amortyzatora. Daje to parę cm,nie zmieniając środka ciężkości jak w przypadku przesuwania lag. Jedyna wada to że trochę dobija w terenie i z plecakiem. Na początek ułatwia życie.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy jest jakiś niższy jeździec ode mnie i posiada TA?

Post autor: Wolo »

mr white pisze:Czytałem wiele postów na temat wysokości ale chciałbym znać opinie kogoś kto ma coś koło mojego "słusznego" wzrostu. Jak wygląda użytkowanie z tej perspektywy he he;-) Zamierzam nabyć jakieś wygodniejsze moto i xl700 wpadł mi w oko. Tylko niestety nie mam się gdzie do niego przymierzyć. Pozdrawiam;-)
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 78#p205741
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: evoluzione »

Ja mam 169cm i XL600. Kanapa zwykła, przód i tył na maxa w górę. Takiego kupiłem. Podchodziłem, do niego na początku jak pies do jeża i pierwszego dnia stwierdziłem, że koniecznie trzeba go opuścić, ale się zawziąłem i z każdym kolejnym km dochodziłem do wniosku, że czuję się na nim coraz lepiej i tak już zostało. Teraz mi się nawet wydaje trochę za niski, ale to może kwestia przyzwyczajenia. :wink:
Ale moje poglądy wynikają z jazdy głownie po twardym. Może jak zacznę uskuteczniać jakieś OFFy to zdanie zmienię :niewiem: .
Rada na koniec:
Dasz radę :thumbsup: , tylko jak najrzadziej używaj wstecznego :pob: :lol: , bo ten tego, potem ręce bolą :wink:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: Skippy »

Moja dziewczyna ma 166, prawo jazdy zrobiła jakiś rok temu i jak jej dałem pojeździć na trampku (650) radziła sobie całkiem nieźle. W terenie pewnie będzie ciężko, ale na asfalcie będzie ok. Zawsze można zminić kanapę na niższą.
Obrazek
Więc nie szukaj wymówek tylko kupuj trampka ;)
etop
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 809
Rejestracja: 24.02.2011, 09:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rastenburg Mazury NKE
Kontakt:

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: etop »

Skippy pisze:Moja dziewczyna ma 166, prawo jazdy zrobiła jakiś rok temu i jak jej dałem pojeździć na trampku (650) radziła sobie całkiem nieźle ....
Więc nie szukaj wymówek tylko kupuj trampka ;)
To jest argument :thumbsup:
kobietom, pacierza i alkoholu nie odmawiam
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: zimny »

Wszystko rzecz względna. Jeden lubi dyndać nogami inny opierać się całą stopą. Jak niektórzy wiedzą miałem Trampki 600 i 650 oraz dwie Afryki. Najniższy był TA650, o ile się orientuję - 700 jest jeszcze niższa więc spokojnie dasz radę, powinno być w sam raz.

Mam 173cm i daję radę na Afryce z zawiechą w bdb stanie (czyt. wysoka :smile: ) Choć nie ukrywam że jej masa i wysokość budzi mój respekt :wink:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Tomko
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 595
Rejestracja: 16.05.2010, 13:55
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: Tomko »

Kwardy trza być nie miętkim :grin: Trzeba kupić motorek i jeździć :) Poza tym są motki wyższe niż TA czy AT, więc nie ma co a marudzić :)

PS Zawsze można nabrać masy np. mięśniowej i moto też pójdzie w dół :wink: :grin:
Zbieram na fajny rower...
etop
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 809
Rejestracja: 24.02.2011, 09:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rastenburg Mazury NKE
Kontakt:

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: etop »

Tomko pisze:... Zawsze można nabrać masy np. mięśniowej i moto też pójdzie w dół :wink: :grin:
hmm, w drugą mańkę też powinno działać, to dobra motywacja do zrzucenia kilku zbędnych kg :wink:
kobietom, pacierza i alkoholu nie odmawiam
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: Thorin »

Etop, proszę, błagam! Zmień tego giffa, bo nie mogę skupić się na literkach! :lol: :lol: :lol:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: evoluzione »

A propo tematu - siedzenie płaskie jak deska :wink:

http://allegro.pl/honda-transalp-siedze ... 26083.html
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
teo
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 370
Rejestracja: 14.06.2011, 09:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Transalp a wzrost.

Post autor: teo »

zimny pisze:Wszystko rzecz względna. Jeden lubi dyndać nogami inny opierać się całą stopą. Jak niektórzy wiedzą miałem Trampki 600 i 650 oraz dwie Afryki. Najniższy był TA650, o ile się orientuję - 700 jest jeszcze niższa więc spokojnie dasz radę, powinno być w sam raz.

Mam 173cm i daję radę na Afryce z zawiechą w bdb stanie (czyt. wysoka :smile: ) Choć nie ukrywam że jej masa i wysokość budzi mój respekt :wink:
Masz rację, że 650 jest niższa od 600, tyle, że siodło w 600 jest węższe. Mi to wszystko jedno, mam 183 cm, ale moja kobieta przysiadała się do obu i lepiej nogami sięgała na 600 tce

Co do siedzenia z allegro, płaskie jak deska i pewnie też twarde jak deska
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości