Mini PC - prośba o poradę

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Mini PC - prośba o poradę

Post autor: pat13 »

PKO BP jest nieporównywalny z czymkolwiek. :grin:

Intellicad powinien pojechać pod VMware, z opisu wychodzi jego działanie pod XP, zatem to może być w porywach 32-bitowa apka.
Jest tylko jeden szkopuł - MacOSa musisz mieć w wersji nie mniejszej niż 10.6.7 (czyli to o czym pisałem wcześniej :wink: ) bo na niższej wersji nie posadzisz aktualnego VMware Fusion. RAM >= 8GB jeśli chcesz sadzać Win7 lub 8 na virtualce i jeszcze CADa odpalić.

Aby odpalić windę pod VMware i tak musisz ją posadzić na virtualce czyli na legalu powinieneś mieć licencję na windę. A skoro tak, to gdyby Ci nie poszło z Intellicad pod VMware (mała szansa, bo pełny AutoCad windowy pod tym biega, a to nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie :grin: ) to robisz BootCamp'a (czyli robisz partycję windowsową, na niej sadzasz windę) i odpalasz windę zamiast MacOSa a w niej Twojego ukochanego Intellicada. :smile: Zrobisz to bez problemu, jeśli Twój maczek będzie na intelowym procku. Oczywiście rozwiązanie to nieco chore, ale traktuję je jako rozwiązanie awaryjne.
Zapewne chodzi Ci o wykorzystanie wcześniejszych dokonań pod Intellicadem z którymi jesteś uczuciowo związany :wink: , bo pod maczka jest sporo innych rozwiązań CADowskich.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Mini PC - prośba o poradę

Post autor: Adampio »

pat13 pisze:PKO BP jest nieporównywalny z czymkolwiek. :grin:
W dającej się przewidzieć przyszłości banku zmieniać nie będę :smile:
pat13 pisze:Jest tylko jeden szkopuł - MacOSa musisz mieć w wersji nie mniejszej niż 10.6.7 (czyli to o czym pisałem wcześniej :wink: ) bo na niższej wersji nie posadzisz aktualnego VMware Fusion. RAM >= 8GB jeśli chcesz sadzać Win7 lub 8 na virtualce i jeszcze CADa odpalić.
Osoba stręcząca mi od kilku lat MacBooki twierdzi stanowczo, że obecnie upgrade OS do najnowszej wersji jest darmowe. :niewiem:
pat13 pisze:Zapewne chodzi Ci o wykorzystanie wcześniejszych dokonań pod Intellicadem z którymi jesteś uczuciowo związany :wink: , bo pod maczka jest sporo innych rozwiązań CADowskich.
Akurat tutaj - pudło :lol: Ja sam nie tworzę tylko raz na parę tygodni otwieram cudzy plik DWG i usuwam zbędne moim zdaniem linie tak aby dało się coś zobaczyć na kreskowym wydruku A4 (minus urzędowe marginesy) :grin:
No i w czasach gdy Autodesk dawał na swoje produkty kilkanaście kilozłotych rabatu, ja legalnego DuoCAD-a kupiłem za ok. złotych 400, a po dopłacie kolejnych 200 mam narzędzie do edytowania rysunków w 3D, które i tak przed robotą muszę spłaszczyć. A jak coś nie działa to dzwonie z pretensą do (miasta) Łodzi.
Czyli niczego innego w tym zakresie nie będę się uczył bo mi nikt za stracony czas nie zapłaci ;)
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Mini PC - prośba o poradę

Post autor: pat13 »

Adampio pisze:
pat13 pisze:PKO BP jest nieporównywalny z czymkolwiek. :grin:
W dającej się przewidzieć przyszłości banku zmieniać nie będę :smile:
O gustach nie dyskutuję. :grin:
Adampio pisze:
pat13 pisze:Jest tylko jeden szkopuł - MacOSa musisz mieć w wersji nie mniejszej niż 10.6.7 (czyli to o czym pisałem wcześniej :wink: ) bo na niższej wersji nie posadzisz aktualnego VMware Fusion. RAM >= 8GB jeśli chcesz sadzać Win7 lub 8 na virtualce i jeszcze CADa odpalić.
Osoba stręcząca mi od kilku lat MacBooki twierdzi stanowczo, że obecnie upgrade OS do najnowszej wersji jest darmowe. :niewiem:
To prawda. Tu jednak możesz łatwo paść ofiarą z lekka oszukańczego marketingu. Bo bezpłatne jest, ale technicznie wykonalne - obecnie tylko jeśli dysponujesz na pokładzie wersją OS >= 10.6.8 czyli Mountain Lion. Wtedy możesz się upgrade'ować nawet do wersji Yosemite. Jednak podany przez Ciebie sprzęt występował także z systemem Snow Panther (czyli 10.5.8 ) i wtedy będzie problem.
Bezpłatne <> możliwe. :grin: A na pewno - nie zawsze łatwe. :grin:
Adampio pisze:
pat13 pisze:Zapewne chodzi Ci o wykorzystanie wcześniejszych dokonań pod Intellicadem z którymi jesteś uczuciowo związany :wink: , bo pod maczka jest sporo innych rozwiązań CADowskich.
Akurat tutaj - pudło :lol: Ja sam nie tworzę tylko raz na parę tygodni otwieram cudzy plik DWG i usuwam zbędne moim zdaniem linie tak aby dało się coś zobaczyć na kreskowym wydruku A4 (minus urzędowe marginesy) :grin:
Zakładam, że potem robisz z tego co najwyżej obrazek na ścianę w swoim pokoju. O innej formie wykorzystania cudzego dzieła wolę nie wiedzieć. :grin:
Adampio pisze:Czyli niczego innego w tym zakresie nie będę się uczył bo mi nikt za stracony czas nie zapłaci ;)
Hmm, jeśli traktujesz naukę jako czas stracony, to różnimy się w poglądach. :grin:
Na temat aplikacji CAD także nie będę dyskutował, gdyż używam ich do innych niż Ty celów i mam inne wymagania. Niemniej, można znaleźć darmowe apki umożliwiające opisane przez Ciebie działania na plikach dwg pod MacOS. Tu już muszisz sam powęszyć jeśli chcesz wejść w tę platformę i sprawdzić czy pozwalają na właściwe wykorzystanie Twoich umiejętności.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Mini PC - prośba o poradę

Post autor: Adampio »

No to kupiłem tego MacBook-a Pro ("late 2009") i stwierdzam, że fajna wzorniczo i technologicznie (na. cała metalowa obudowa) zabawka, ale na razie leży sobie na półce i jak się z nią(nim?) nie zaprzyjaźnie przez miesiąc to mogę zwrócić :grin:
Bez takiego wentyla by nie kupił to to jest totalnie inny świat i przed każdym kliknięciem trzeba mocno główkować, co na tym etapie czyni zakup co najmniej wątpliwym z ekonomicznego punktu widzenia. Kliknięciem oczywiście myszą bo pie...ny gładzik to już w ogóle jakiś koszmar :omg:
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Mini PC - prośba o poradę

Post autor: pat13 »

Wzorniczo i technologicznie też nie jest doskonały zwłaszcza jak się uwzględni cenę. Ale jest fajny. :smile:
Jak będzie leżał na półce to się nie zaprzyjaźnisz. :wink:
Jako (zapewne) wieloletni użytkownik windy jesteś przyzwyczajony że drapanie się w lewe ucho prawą ręką z tyłu głowy jest czynnością naturalną. Niestety, jeśli ileś lat chodziłeś w za ciasnych butach to teraz wyda Ci się nienaturalne, że w odpowiednim rozmiarze nie uwierają. Ale jeśli przeanalizujesz to, co na pierwszy rzut Ci się wyda nienaturalne, to dostrzeżesz w tym sens. :smile:
Ten system jest naprawdę dużo bardziej przyjazny niż winda. :cool: Co nie oznacza, że nie ma mankamentów, ale są one dużo mniejszego kalibru niż wyrobach z Redmond.

Która wesja OS? (Kliknij w jabłko w lewym górnym rogu i wybierz opcję "Ten Macintosh")

Co do gładzika - przyzwyczaj się do użycia dwóch palców:
- przesuwając jednym palcem przesuwasz mysz/kursor,
- przesuwając dwoma palcami uzyskujesz scroll dokumentu / strony,
- uderzając jednym palcem dokonujesz wyboru (lewy klawisz myszy),
- uderzając dwoma palcami wywołujesz menu kontekstowe (prawy klawisz myszy).
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
Ricko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 25.10.2014, 22:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mini PC - prośba o poradę

Post autor: Ricko »

A może kolega chce kupić takie coś? http://www.asrock.com/nettop/NVIDIA/ION%20330-BD/, mam z ssd 64GB działa na win7 4gb ramu. z DVD.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Mini PC - prośba o poradę

Post autor: Adampio »

Kupiłem komputer bez dysku (przyniosłem swój) i zainstalowano mi Yosemite. Ponoć według dyrektyw producenta trzeba mieć zawsze najnowszy system. No i 150 GB dysku tworzy jedną partycję co mnie nieco dziwi (też ponoć taka dyrektywa :) ).
Na razie nie stać mnie na pracę na Mac-u, bo za wolno to idzie ale nie tracę nadziei (lub według nowej ortografii: nadzieji) :lol:
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Mini PC - prośba o poradę

Post autor: pat13 »

Adampio pisze:Kupiłem komputer bez dysku (przyniosłem swój) i zainstalowano mi Yosemite.
I bardzo dobrze, zaczniesz od "góry". :smile:
Adampio pisze:Ponoć według dyrektyw producenta trzeba mieć zawsze najnowszy system.
Przesąd, choć pewne argumenty "za" istotnie są. Ale tak dla Ciebie lepiej, więc nie wnikamy. :smile:
Adampio pisze:No i 150 GB dysku tworzy jedną partycję co mnie nieco dziwi (też ponoć taka dyrektywa :) ).
Jeżeli zamierzasz używać na dysku jednego file-systemu to po co partycjonować? Chyba, że lubisz sam proces partycjonowania. :grin:
I to jest właśnie przykład windowsowego myślenia. A ty kupiłeś narzędzie i ono ma Ci sprawnie służyć, a nie marnować czas na bzdety. :grin:
Jesli będziesz chciał tam posadzić coś jeszcze (inny OS) to stosowna partycja powstanie w procesie instalacji tegoż i będziesz miał wpływ na jej wielkość. Nawet linux w obecnych wersjach w standardzie sadza się na jednej partycji.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Mini PC - prośba o poradę

Post autor: wojtekk »

Nie odpowiedź na posta Kolegi, ale dla ew. zainteresowanych fajnie napisany test Air Mac. Subiektywny oczywiście.

http://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/m ... -naukowca/
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości