Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Relacje i zdjęcia z zagranicznych wypraw.
Awatar użytkownika
Rafał_85
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 24.08.2012, 21:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Krasnystaw

Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: Rafał_85 »

Chciałbym podzielić się z Wami kilkoma fotkami z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry, robiłem co mogłem aby było ich jak najmniej :tongue:
Od razu chcę podziękować Marcelowi89 i jego kumplom za to, że przygarnęli mnie do tego wyjazdu, mam nadzieję chłopaki że wasze zdjęcia też się tu pojawią.

https://plus.google.com/photos/11836164 ... 4797798657
Myszak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.05.2014, 23:03
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: Myszak »

Napisz co tam ciekawego was spotkało :)
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: Adampio »

Gdzie to jest?:

Obrazek
Awatar użytkownika
piotreksdz
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 105
Rejestracja: 26.01.2014, 15:49
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Charłupia Mała

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: piotreksdz »

Przejrzałem całą galerię, jestem pod ogromnym wrażeniem :) Obdzwoniłem chłopaków, że wrzuciłeś zdjęcia z Waszego wspólnego wypadu, gratuluję wspaniałej wyprawy:)! Pozdrawiam Piotrek spod Sieradza. P.S. miałem w planach z Wami jechać ale nie wypaliło :(
Awatar użytkownika
andrzej_tr
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 01.11.2008, 14:06
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: andrzej_tr »

Gratulacje Rafał, dobrze że się wybrałeś i dobrze że wróciłeś :smile:
Napisz trochę jak było? Ze zdjęć widzę, że trochę padało, i z Czarnogóry są tylko zdjęcia z Twoim motorem, byłeś sam?
Pogadamy więcej przy spotkaniu :ok: :ok:
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: TROJAN »

Tara most :wacko:

stawiasz browca na zlocie :grin: :kolejka:
Awatar użytkownika
Marcel89
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 25.04.2014, 22:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Sieradz

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: Marcel89 »

Rafik, foty super, wyprawa świetna. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też uda się razem gdzieś pojechać. Dzięki, ze z nami wytrzymałeś i nie uciekłeś po pierwszym dniu :lol: :lol: :lol:
I pamiętaj co w Vegas, zostaje w Vegas :pob: :pob:
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: Pingwin »

Fajny wyjazd - gratulacje :thumbsup: Widze,ze pogoda Was nie rozpieszczala :wink:

P.s Zalecam wieksza segregacje zdjec -( wiele jest podobnych i troche ciezko sie przebic przez ponad 300)
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Rafał_85
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 24.08.2012, 21:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: Rafał_85 »

Może faktycznie trochę wyjaśnień. Pierwotna plan wyjazdu to Rumunia i trasy w Karpatach, chyba każdy wie o które chodzi :grin: .Na tydzień przed wyjazdem odezwał się do mnie Tomek, że ma trochę więcej czasu, więc można rozbudować wyjazd o Czarnogórę i Albanię. Po trzech dniach w Rumuni, rozdzielamy się z chłopakami i we dwóch jedziemy przez Serbie do Czarnogóry, pogoda już zaczyna się nam psuć, w między czasie Tomek dowiaduję się że musi jednak być wcześniej w Polsce. W Žabljaku spotykamy dwóch motocyklistów z Warszawy, którzy już wracaj z Albanii do Polski, ja ze sporymi wątpliwościami postanawiam jednak sam zostać w Czarnogórze a Tomek wraca z chłopakami do Polski. Moje obawy się nie potwierdziły i samotna jazda okazała się dość fajna, szczególnie gdy spotykałem mieszkańców, którzy chętnie rozmawiali i częstowali winem i nalewkami :ok: , i tu dziwna sprawa bo jak się dowiadywali że jestem z polski to od razu lecieli po Rakije :omg:. W tym momencie chcę podziękować Andrzejowi_tr i Emtomkowi, za masę informacji o tym gdzie warto pojechać :ok:
Pogoda faktycznie była dość zmienna, ale miało to swoje uroki. Zatoka Kotorska to ponad 35 stopni i słońce, ale już wjazd na Lovćen to początkowy lekki, ciepły deszcz i te kilkadziesiąt serpentyn całkiem sprawnie mi poszło :crossy: , bliżej mauzoleum to już więcej chmur i deszcz, ale z momentami w których było coś widać. Zjazd do Cetinje i już ładna pogoda, zero deszczu. Kolejny dzień spędziłem nad morzem, zero jazdy tylko kąpiele i spacery po okolicy, tutaj miałem szczęście z pogodą, bo w zatoce obok tej w której przebywałem ciągle lało (a to kilka km) a u mnie słońce grzało niemiłosiernie, fajna sprawa widzieć ze kilka km obok leje, a u mnie słońce. Albanię samotnie sobie odpuściłem, poranek następnego dnia miałem deszczowy i parny, najgorsze warunki do składania namiotu jakie można trafić, jak już wyjechał z kempingu pogoda się poprawiła :grin: . Deszcz dopiero złapał mnie w Žabljaku, ale przeczekałem go w kawiarni i po godzinie ustał, postanowiłem ruszyć w Durmitor, i muszę się przyznać że zakochałem się w tym regionie, widoki obłędne, droga super oprócz paru rowerzystów i stad owiec zero żywej duszy. Dojechałem do Pluzine i tu przenocowałem. Pierwszy dzień powrotu do Polski to ładna, słoneczna pogoda, trochę pobłądziłem w Sarajewie ale dojechałem na Węgry, następny dzień to najgorsza pogoda w jakiej przyszło mi jechać, lało od samego rana, tiry wywalały całą wodę spod kół na mnie, całkowicie przemokłem (tego dnia znienawidziłem Węgry), Słowacja to już pogoda bez deszczu, w Bieszczady wjeżdżałem z lekkimi obawami, czy po tym wszystkim co widziałem, wysokie Karpaty, Durmitor nadal będzie mi się tu podobać, ale na szczęście Bieszczady dalej mają to coś, nocleg w Wetlinie, grzane wino w Bazie ludzi z mgły i rozmowy z dwiema fajnym studentkami :roll: to było to czego potrzebowałem po całym męczącym dniu. Ostatni dzień powrotu, jakoś nie chcę się wracać. Wyjeżdżam z Wetliny ok 11, dojeżdżam do Bieszczadzkiej Przystani, kolejne godziny nieprzymusowego postoju, dalej do miała być łatwa droga przez Arłamów do Przemyśla i do domu, ale okazało się że droga tam jest remontowana i są puszczone objazdy przez lasy, szlabany w górze :grin: trochę mi zajęło dostanie się do Przemyśla :lol: .

Wiem, że zdjęć wrzuciłem trochę za dużo (a miałem ich ponad 800), ale żal było je odrzucać. Rumunia i Czarnogóra to piękne kraje, jeżeli ktoś zastanawia się gdzie pojechać za rok, polecam z czystym sumieniem Czarnogórę, napewno będziecie zadowoleni :cool:
Mi pozostają w tym roku ostanie wypady na Roztocze i muszę jeszcze zobaczyć jesienne Bieszczady (może ktoś, coś planuje :smile: )
emtomek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 26.03.2012, 17:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: emtomek »

No cóż ... witaj w gronie zdobywców Bałkanów :grin:
Cieszę się że wyjazd udany. Po fotach widzę, że dotarłeś jednak nad rijekę Crnejevicę, jechałeś starą drogą z Lovcen, namiotowałeś na campie Crvena Glavica i zwiedziłeś drogi campu do końca. Fajnie też że poczułeś swoisty klimat Durmitoru :ok: . A co do Węgier to z czasem zmienisz zdanie ... :lol:
Póki co trzeba zaplanować spotkanko i obgadać wyjazd ...
tomba
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 07.10.2012, 08:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: chełm

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: tomba »

Rafałek !!! :thanks: :thanks: :thanks:
Gratulacje, dopiero zobaczyłem Twoją relację !?
OOOO Stary... przyjacielu, szacun!
Super foty i zazdroszczę wyjazdu. Podziwiam odwagę jazdy solo.
Musimy się spotkać. Jak coś wymyślicie, to dajcie znać.
Wiem, że byłeś w Radecznicy /zlot na zakończenie sezonu/, ale nie widziałem Ciebie.
Mario mówił, że poleciałeś dalej na Roztocze.
W niedzielę ma być pogoda, może jakiś locik na południe, bądź na północ?
Jeszcze raz Rafałek gratulacje i pozdrawiam, do zobaczyska :yaho:
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: KrzysieG »

Super wyprawa, zazdroszczę. Piękne zdjęcia, masz rękę :thumbsup: Fajnie bybyło zobaczyć mapkę przejazdu :crossy:
Mucha_k
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 29.12.2014, 17:59
Mój motocykl: XL650V

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: Mucha_k »

Bardzo mi się podobają zdjęcia panoramy :)
Dokładnie, mapka przejazdu mile widziana! :)
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: kanuj »

KrzysieG pisze: Fajnie bybyło zobaczyć mapkę przejazdu :crossy:
też bym chętnie zobaczył mapkę :)
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Awatar użytkownika
Rafał_85
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 24.08.2012, 21:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: Rafał_85 »

Śladu trasy niestety nie mam, rejestracje trasy w AM miałem źle ustawioną i pliki za dużo ważyły więc się nadpisywały, ale zauważyłem to dopiero w domu :sad:
To co udało mi się przypomnieć wrzucam poniżej (raczej nie jest to wierna kopia śladu), ale tak naprawdę polecam każdemu wyjazd na Bałkany, tamtejsza kraje, widoki i ludzie są naprawdę super, trasę można planować na bieżąco z przewodnikiem bądź mapą (korzystałem z map wydawnictwa freytag & berndt, trasy widokowe zaznaczone są na zielone). W tym roku też chciałbym udać się w te rejony, nie udało mi się odwiedzić Albanii więc trzeba to nadrobić :grin:

https://maps.google.com/maps?saddr=Modr ... 23&t=m&z=8


https://www.google.com/maps/dir/42.2508 ... !3e0?hl=pl
Awatar użytkownika
Hoffi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 03.10.2014, 12:15
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: Hoffi »

Miło zobaczyć na zdjęciach swoją obecną maszynę. Mam nadzieję, że być może w przyszłości będzie okazja się spotkać i gdzieś wyruszyć!

Piękne zdjęcia. Mam wrażenie, że na przykład na Trasie Transfogaraskiej postój na zdjęcia robiliście co chwila. Czy tak było? Czy też jeden postój i wiele zdjęć?
Robiłeś zdjęcia małpką czy miałeś ze sobą lustrzankę?

Pozdrawiam, Hoffi, Poznań
Awatar użytkownika
Tedi
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 15.05.2014, 23:15
Mój motocykl: XL700V

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: Tedi »

Aparacik automacik, mały głuptaczek ale Rafał ma oko i palec do migawki więc foty wymodził fajowe. Trudno przejechać Transfogarską jadąc tylko przed siebie więc zatrzymywaliśmy się co chwila i foty w każdą stronę :)
Awatar użytkownika
Marcel89
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 25.04.2014, 22:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Sieradz

Re: Kilka zdjęć z wyjazdu do Rumunii i Czarnogóry ;)

Post autor: Marcel89 »

czasem odnosiłem wrażenie, że więcej było stania i pstrykania niż jazdy :tongue:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości