Murmańsk i nie tylko .

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Murmańsk i nie tylko .

Post autor: herni74 »

W czerwcu (pierwsza połowa) jadę samotnie motocyklem na północ Rosji na około 14-16 dni. Mam zamiar trochę się poszwendać po Kolskim i nie tylko . Chciałbym zobaczyć Wyspy Sołowieckie , wjechać na płw. Rybacki zobaczyć Chibiny - Kirowsk (schronisko turystyczne) może odwiedziłbym tez wsie Warzuga i Kuzomen ,zobaczyć Park Ruskeala ,interesuje mnie również wodospad Kiwacz .... Jeżeli znacie jakieś inne fajne miejsca ,które warto zobaczyć to dajcie znać i oczywiście jak są jakieś jakieś uwagi i wskazówki co do samego wyjazdu w tamte rejony to tez czekam na info, propozycje . Może jakieś ciekawe (tanie) miejscówki do spania polecacie .
Awatar użytkownika
Primo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 54
Rejestracja: 07.01.2010, 09:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: Primo »

Ty to masz moc !!!
Samotnie na Murmańsk - nie wiem czy to dobry pomysł :(
Ale jak Cię znam Grzesiu to swym starym Trampiszonem (najlepszym sprzętem) polecisz jak DZIK :)
PRIMO
Awatar użytkownika
joker
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 189
Rejestracja: 10.08.2008, 15:59
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław, Radwanice

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: joker »

Tylko nie pij za dużo z miejscowymi po potem dostaniesz dobrą radę za 200 eu :smile: szkoda że z Tobą nie jadę ale ja nie lubie 10 stopni i deszczu na motocyklu :smile:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: wojtekk »

Weź moskitierę i sporo repelentów :)

Polecam zobaczenie, jak Umba wpada do Morza Białego. Ogromny spadek, huk, skaczące łososie…

Uważaj z wbijaniem na dziko. Sporo podmokłych terenów. Abyś… wyjechał ;)

Potrafi padać :) Ale to pewnie wiesz ;) Weź dobry kondon… Kondony ;)

Jedna idzwna i w sumie mało konkretna uwaga. Tam są tzw. Uszy Moskwy. Tajna stacja wojskowa do nasłuchu zachodniej Europy. Maszty wysokości… 250 metrów. Robi wrażenie! Tam jest sporo wojska. Nie podjeżdżaj za blisko. Niestety ukradli mi wszystkie opisy więc nie podam lokalizacji a byłem tam kilkanaście lat temu.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: herni74 »

wojtekk pisze:Weź moskitierę i sporo repelentów :)

Polecam zobaczenie, jak Umba wpada do Morza Białego. Ogromny spadek, huk, skaczące łososie…

Uważaj z wbijaniem na dziko. Sporo podmokłych terenów. Abyś… wyjechał ;)

Potrafi padać :) Ale to pewnie wiesz ;) Weź dobry kondon… Kondony ;)

Jedna idzwna i w sumie mało konkretna uwaga. Tam są tzw. Uszy Moskwy. Tajna stacja wojskowa do nasłuchu zachodniej Europy. Maszty wysokości… 250 metrów. Robi wrażenie! Tam jest sporo wojska. Nie podjeżdżaj za blisko. Niestety ukradli mi wszystkie opisy więc nie podam lokalizacji a byłem tam kilkanaście lat temu.

Dzięki wojtekk za cenne wskazówki a Ty Joker to wiesz , że masz wpier...ol !! :lanie: :lanie:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: wojtekk »

Jeszcze jedna dziwna rada. To jest kraina "po której ślizgasz się po grzybach". Podszkol się z grzybów i będziesz miał pyszne zupki. W promieniu 200 metrów od namiotów robiliśmy obiad dla 6 chłopa.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: Neno »

Herni, ZUCHU!
Trzymam kciuki!
Janusz1
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 02.01.2016, 19:23
Mój motocykl: XL700V

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: Janusz1 »

To może się trafimy bo ja od Kirkenes chcę wjechać w połowie około 20-go czerwca. Ale Raczej szwendał się nie będę.
liro
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 54
Rejestracja: 13.12.2015, 12:30
Mój motocykl: XL650V

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: liro »

Z tego co wiem z ostatnich wypraw 4x4, zaostrzenie wrogości do zachodu (czyli nas), prewencyjne aresztowania i konfiskaty nośników pamięci. Ludzie entuzjastycznie tam jadą a potem się cieszą że wrócą w miarę cało. Całościowo to bym sobie odpuścił na lepsze politycznie czasy.
Awatar użytkownika
maciejś
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 21.11.2014, 14:59
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: maciejś »

liro pisze:Z tego co wiem z ostatnich wypraw 4x4, zaostrzenie wrogości do zachodu (czyli nas), prewencyjne aresztowania i konfiskaty nośników pamięci. Ludzie entuzjastycznie tam jadą a potem się cieszą że wrócą w miarę cało. Całościowo to bym sobie odpuścił na lepsze politycznie czasy.

A możesz napisać gdzie to czytałeś ? Byłeś w Rosji ? Masz coś do zwykłych Rosjan? Ja nie , myślę że oni też nie . Nie za bardzo interesuje mnie polityka i sądzę ze większość Rosjan również . Moim zdaniem przypuszczenia że ktoś nas nie lubi a ktoś lubi to gadanie ludzi którzy siedzą tylko przy kompie albo telewizorze i nie widzieli nic prócz 20 km w swojej okolicy. Jak kiedyś jechałem na Ukrainę też mnie wszyscy ostrzegali , tak samo było w Rumuni Albanii Czarnogórze Kosowie , Serbii i w wielu innych krajach które są dla nas “inne” Oczywiście można trafić na jakiegoś oszołoma tak jak u nas , ale są to jakieś sporadyczne wyjątki . Też się wybieram do Murmańska we wrześniu i też prawdopodobnie sam , jak będzie zobaczymy. Przygoda przygoda każdej chwili szkoda :)
herni74 trzymam kciuki .
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: herni74 »

liro pisze:Z tego co wiem z ostatnich wypraw 4x4, zaostrzenie wrogości do zachodu (czyli nas), prewencyjne aresztowania i konfiskaty nośników pamięci. Ludzie entuzjastycznie tam jadą a potem się cieszą że wrócą w miarę cało. Całościowo to bym sobie odpuścił na lepsze politycznie czasy.
Byłem kilkanaście razy na Wschodzie i nigdy nie przytrafiło mi się nic złego czy przykrego ze strony lokersów a wręcz odwrotnie :drinking: :drinking: . Jedna zasada , której się trzymam - Nie gadam o polityce i nie uważam się za lepszego bo z Europy !!
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: wojtekk »

Wszędzie są oszołomy. Ludzie są wspaniali - wszędzie. Mnie bardzo blisko do duszy Rosjan. Tak samo, jak nie gadało się o Katyniu, to nie gadamy o innych sprawach. Polecam ten kierunek.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
liro
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 54
Rejestracja: 13.12.2015, 12:30
Mój motocykl: XL650V

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: liro »

Byłem w Rosji kilka razy. Natomiast to o czym powyżej pisałem ma konkretne podstawy, niedawna wyprawa 4x4 jednego kolegi Franca, zakochanego w Rosji (jeszcze) na Jamał. Od razu wiedziałem że będą mieli "przygody" i tak się stało. Hasło Mobius Eurasian Arctic Challenge 2016 na fb.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: herni74 »

Jutro oczywiście ruszam zgodnie z planem. Podziękowania przy okazji dla Mirmila , który wypożyczył mi lokalizator SPOT GPS dzięki , któremu można śledzić moją lokalizacje w wycieczce na północ Rosji (Płw. Kolski i nie tylko.... )
http://share.findmespot.com/shared/face ... s3WKTEsN9s
liro
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 54
Rejestracja: 13.12.2015, 12:30
Mój motocykl: XL650V

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: liro »

Zayebiście Panie, Mielec tam gdzie robią Blackhawki? Czy się mylę. Czyli teraz Amerykanie was żywią. A teraz udaj się w strefę rosyjską, ale mam nadzieję że z otwartymi szeroko oczami.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: wojtekk »

liro pisze: (…) to o czym powyżej pisałem ma konkretne podstawy, niedawna wyprawa 4x4 jednego kolegi Franca
Współczuję Francowi.

Ale…
równie dobrze możesz o Polakach mówić, że złodzieje, bo dwóm podróżnikom w ciągu 4 lat skradli rowery.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
liro
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 54
Rejestracja: 13.12.2015, 12:30
Mój motocykl: XL650V

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: liro »

Ja już tam nic nie mówię, zachęcam tylko do otwartych oczu.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: herni74 »

Byłem , widziałem i poczułem .... Północ Rosji jest niesamowita i ludzie jeszcze bardziej chyba gościnni , mili i pomagają bezinteresownie tak jak w innych okręgach federacji rosyjskiej. Podróżowanie w pojedynkę to zupełnie coś innego to inny wymiar to trzeba przeżyć . Ci co zakosztowali solo podróży na wschód to wiedza o czym piszę ....
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Murmańsk i nie tylko .

Post autor: Neno »

Super, że cało, że szczęśliwie!
Odpuszczam więc kciuki.
Jak wszystko dobrze pójdzie (czyli projektor wróci na czas z serwisu a Herni dotrze tam gdzie ma dotrzeć :P ) to za tydzień będzie można obejrzeć fotki z wyjazdu i posłuchać barwnych opowieści .
Oczywiście na Mazurskiej Integracji ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości