Zestaw GIVI E360

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
drchiry_pl
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 125
Rejestracja: 07.09.2011, 10:11
Mój motocykl: XL650V

Zestaw GIVI E360

Post autor: drchiry_pl »

Witam, czy ktoś montował E360 jako boczny kufer?
http://www.givi.it/my-motorcycle#HONDA, ... _%3E_07%29
Trampka dostałem z tym kufrem jaką centralką i widzę że cena ok. 270zł za szt nie jest kosmiczna. (poj. 40l)

Czy ktoś używa takiego zestawu - prosiłbym o opinie...
Rozumiem że montaż bocznych to odpowiedni stelaż + zamki?
SQ8LUK
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: Solidworks »

drchiry_pl pisze:Witam, czy ktoś montował E360 jako boczny kufer?
http://www.givi.it/my-motorcycle#HONDA, ... _%3E_07%29
Trampka dostałem z tym kufrem jaką centralką i widzę że cena ok. 270zł za szt nie jest kosmiczna. (poj. 40l)

Czy ktoś używa takiego zestawu - prosiłbym o opinie...
Rozumiem że montaż bocznych to odpowiedni stelaż + zamki?
Po wypłacie w tym miesiącu właśnie takie chcę kupić, więc zdam relacje. Nie mogę się doczekać na dalszy wyjazd z żonką :crossy:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2923
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: zimny »

Ja też takie planuję. W Fazerze alumiaki raczej nie miałyby sensu, zatem postawiłem na system Givi, podstawowy. Nowe boczne stelaze givi są w systemie PLX, i do tego kufry choć piękne to kosztują po 1000 para.

E360 wydają się być optymalne w kategoriach cena/jakość /pojemność.

Problem jaki widzę to fakt ze po założeniu jako boczny taki e360 ma 28cm szerokosci. W sumie to daje około 56-57cm szerokości kufrów. Aby zmieścić się z szerokością zabudowy poniżej metra stelaż musiałby mieć 45cm szerokości. Nie jest to niemożliwe ale trudne w trampku.

W Fazerze będę miał wingracka zatem powinienem się zmieścić.

Pozdrawiam
Zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
drchiry_pl
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 125
Rejestracja: 07.09.2011, 10:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: drchiry_pl »

2 x e360 = 540zł
stelaż= 444zl
http://www.motor-sklep.pl/givi-stelaz-k ... p-486.html
http://www.motor-sklep.pl/kufer-bocznyc ... p-118.html

łącznie: 984zł. z przesyłką wyjdzie 1000 :\
SQ8LUK
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2923
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: zimny »

Stelaże z mocowaniem pod govi robi Ostry. Są solidne i tańsze - chyba coś koło 350zl.

Pozdrawiam
Zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Bartolini
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.06.2014, 21:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: Bartolini »

Hej!

Ja także od jakiegoś czasu intensywnie myślę nad tymi kuframi. Cena jest stosunkowo atrakcyjna, a pojemność i jakość opytmalna. Na róznego rodzaju portalach za używki np. GIVI starszej serii E (34, 38) życzą sobie podobną cenę (lub nawet wyższą) a często takie używane kuferki są już sponiewierane, a tu mamy nowe!
W sprawie stelaży, ponieważ mam starszego TA (93), muszę się zorientować czy kolega Henry byłby w stanie zrobić dla mnie takowe, z mocowaniami Monokey, na wątku o stelażach jego produkcji nie ma informacji czy mają właściwe wymiaru do tego systemu i możliwość montażu zamków. Może ktoś już przerabiał temat stelaży Henrego i mocowania kufrów Monokey?. (Mam już od Henrego gmole i uchwyty pasażera - solidna robota i cena atrakcyjna).

Zimny - może zadam trochę głupie pytanie, ale czy Twoje obawy o przekroczenie szerokości 1 metra są jakoś uzasadnione np. przepisami ruchu drogowego czy tylko Twoimi osobistymi wymaganiami? Czym się kierujesz, nie chcąc przekraczać tej szerokości? Szerokością kierownicy? Pytam z ciekawości, jako mało doswiadczony kierownik...

Solidworks - jak tylko kupisz i zamontujesz te kufry, zapodaj proszę swoje wrażenia i jakieś zdjęcia... jestem ciekaw Twojej opinii.

Drchiry_pl - zgadza się koszt kufrów i stelaża to prawie 1000 zł, ale od jakieś czasu analizuję temat kufrów bocznych do TA i już się pogodziłem, ze ten prawie tysiąc musi polec...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2923
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: zimny »

Miałem wiele zestawów i doświadczenie mi pokazuje że jak moto ma powyżej metra zabudowy to się robi nieporęczne mocno, w korkach ciężej i buja bardziej bo dłuższe dźwignie działają na ramę. Szczególnie się to tyczy kanciatych aluminiowych kufrów.

Ogólnie optimum to moim zdaniem 95cm.

Zamówiłem dwa takie kuferki E360, przed weekendem powinny dojść - dam znać :smile:

Przy okazji - szukając takich na allegro stwierdziłem że ludzie tam handlujący są czasem niepoważni. Np. kufer e360 uzywka w średnim stanie 250zł. Ja za nowy dałem 260. Lub givi V46 - uzywka 550, a nowy 570.....

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: Solidworks »

zimny pisze:Miałem wiele zestawów i doświadczenie mi pokazuje że jak moto ma powyżej metra zabudowy to się robi nieporęczne mocno, w korkach ciężej i buja bardziej bo dłuższe dźwignie działają na ramę. Szczególnie się to tyczy kanciatych aluminiowych kufrów.

Ogólnie optimum to moim zdaniem 95cm.

Zamówiłem dwa takie kuferki E360, przed weekendem powinny dojść - dam znać :smile:

Przy okazji - szukając takich na allegro stwierdziłem że ludzie tam handlujący są czasem niepoważni. Np. kufer e360 uzywka w średnim stanie 250zł. Ja za nowy dałem 260. Lub givi V46 - uzywka 550, a nowy 570.....

Pozdrawiam
zimny
Daj znać gdzie zamówiłeś ? Wiadomo , każdy szuka nie dość że tanio to sprawdzone źródła są lepsze :smile:
Będę wdzięczy za info. :impreza:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2923
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: zimny »

Ostatnio mniej zaglądałem na FTA...

Kupowałem tu:

http://allegro.pl/kufer-givi-e360-monok ... 48180.html

Wysyłka ekspres, cena super, towar idealny - nowy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i z transakcji i samych kuferków. Relacja cena-jakość moim zdaniem super. Przypominają stare dobre Givi z dawnych lat, solidne i proste :thumbsup:

Pełna zabudowa wyszła mi 101cm, do przeżycia :cool:

Tu jest parę fotek i drobne spostrzeżenia:

viewtopic.php?f=191&t=19316&p=313328#p313328
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: Slawol74 »

Koledzy krótkie pytanko . Czy montaż kufrów bocznych GIVI E22N wiąże się z przerobieniem kierunkowskazów w TA 600 z 1996 roku . Wczoraj zamontowałem orginalny stelaż . Kufry te mają 47 cm . Niby mi wychodzi na styk . Są też mniejsze GIVI E21N o 5cm krótsze .Ktoś montował ?
Awatar użytkownika
Bartolini
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.06.2014, 21:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: Bartolini »

Niniejszym melduję, że kufry Givi E360 zanabyte i zamontowane (na gmolach made by Henry speszial edyszion from monokey :ok: ). Zestaw godny, cena atrakcyjna (519 zł z groszem za dwie sztuki, przesyłka gratis). Jestem zadowolony z efektu i mam nadzieje że sprawdzą sie na wyjazdach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek[/img]

Centralka to Kappa K48.
Sebastian216
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 24.01.2016, 18:56
Mój motocykl: XL700V

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: Sebastian216 »

Witam
A co sadzicie jak na boczne zalozylbym kappa k53n mam taki jako centralny, wiadomo jest to duzy kufer wiec szerokosc bedzie wieksza ale czy mocowanie w kufrze wytrzyma jak go na full zaladuje.
Awatar użytkownika
Bartolini
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.06.2014, 21:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: Bartolini »

Hej!
Na stronie firmowej Kappy Twój kufer jest oznaczony tylko jako "top case"...

http://www.kappamoto.com/cases/monokey/K53

wymiarowo (na szerokość/wysokość) ma około 4 cm więcej (czyli łącznie 8 cm jako boczne na motocyklu ) niż omawiane w tym wątku Givi E360. Jutro zmierzę z ciekawości ile ma szerokości mój TA z zamontowanymi E360. Osobiście chyba nie zdecydowłbym sie na takie rozwiązanie jak proponujesz - za szeroko, za ciężko, niezgodnie z "przeznaczeniem"... ale to tylko moje zdanie...
Pzdr
B
Sebastian216
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 24.01.2016, 18:56
Mój motocykl: XL700V

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: Sebastian216 »

Szeroko bedzie, ale interesuje mnie czy wytrzyma mocowanie bo do tego kufra mozna troche wiecej naklasc.
Awatar użytkownika
Bartolini
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.06.2014, 21:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: Bartolini »

Tego, czy to wytrzyma, to nawet wielki wódz Apaczów Żelazny Zwieracz nie wie... :smile: Zależy co masz mysli mówiąc załadować na full. K53 ma 10 kg ładowności jako kufer centralny (E360 też ma 10 kg jako boczny), zakładając fabryczny margines bezpieczeństwa, moim zdaniem z takim ładunkiem powinno wytrzymać. Co do szerokości zestawu to stelaż made in Henry ma 49 cm szerokości + 2 kufry po 32 cm to daje 113 cm szerokości. Czy dużo, czy mało? Nie wiem, dla porównania Fiat 126p ma 137,7 cm szerokości :smile: . Mój zestaw z E360 ma w sumie 105 cm i tak na oko wydaje mi się że to juz jest sporo.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2923
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: zimny »

Bartolini pisze:Tego, czy to wytrzyma, to nawet wielki wódz Apaczów Żelazny Zwieracz nie wie... :smile: Zależy co masz mysli mówiąc załadować na full. K53 ma 10 kg ładowności jako kufer centralny (E360 też ma 10 kg jako boczny), zakładając fabryczny margines bezpieczeństwa, moim zdaniem z takim ładunkiem powinno wytrzymać. Co do szerokości zestawu to stelaż made in Henry ma 49 cm szerokości + 2 kufry po 32 cm to daje 113 cm szerokości. Czy dużo, czy mało? Nie wiem, dla porównania Fiat 126p ma 137,7 cm szerokości :smile: . Mój zestaw z E360 ma w sumie 105 cm i tak na oko wydaje mi się że to juz jest sporo.
Bartolini dobrze sugeruje. Zawsze mówiłem i będę się upierał - powyżej 100cm to ogólnie niedobrze. Ale czasem ciężko tego uniknąć. Dlatego właśnie wybrałem e360 bo z plastików są najniższe. I wogóle są fajne, solidne i cenowo bardzo dobre.

Miałem Afrykę która z kuframi miała 114cm i to była masakra. Szczególnie jeśli są to kwadratowe alumiaki. Pamiętać trzeba że im dalej kufer od osi motocykla tym większa dźwignia działa na ramę. Bujało jak łajba z pijanym bosmanem :egh:

100-105 to absolutny maks. Ze stelażem Henrego i kuframi randala miałem 95cm i to było optimum. Kumpel zamówił nieco wyższe a węższe kuferki i wyszło 91cm i to jest prawdziwy komfort. Teraz w TA jak założę e360 to też pewnie coś koło 105 wyjdzie, no ale randala kufry miały 22 szerokości a te 28.

Takie moje zdanie i po prostu przestrzegam z robienia sobie 115cm katamarana. Oczywiście jak miałem tą afrykę to nie wiedziałem jak powinno być i wydawało mi się że tak być musi. Później z doświadczeniem diametralnie zmieniłem podejście.

Przy czym kufry plastikowe są nieco bardziej aerodynamiczne i opływowe - zawsze to lepiej.

Pozdrawiam
zimny

ps. zakładanie kappy 53L jako bocznych to pomyłka, nie idź tą drogą!
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: Solidworks »

Te kuferki są mega :ok:. Nie wiem jeszcze jak motek będzie wyglądał bo nie zakładałem, ale to są najlepsze kufry w tej cenie :grin:. Fajnie jest rozwiązanie zapięcia na klamre - wygląda na b. trwałe. Byle do maja, czerwca żeby przetestować z bagażem :witch:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
INFINITY
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 16.11.2014, 23:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Szczytno

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: INFINITY »

Bartolini podaj namiary na sklep z kuframi, poszło na pw
Awatar użytkownika
Bartolini
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 29.06.2014, 21:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: Bartolini »

Hej!
Znalazłem i kupowałem przez alledrogo w sklepie z B-B, użytkownik "www_mcshop_pl", wszystko w porządku. Niestety, już trochę podrożały :sad: ...
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Zestaw GIVI E360

Post autor: Slawol74 »

Tak sztuka teraz 294 złociszy .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość