HALOGENY LED Z LATARKI CZOŁOWEJ

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
apogee
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 08.08.2012, 11:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: GRYFINO - ZACHODNIOPOMORSKIE

HALOGENY LED Z LATARKI CZOŁOWEJ

Post autor: apogee »

Witam,
chodzi mi po głowie zamontowanie jakiś halogenów do Trampka ale większość to albo są za duże albo zbyt prądożerne. Znalazłem coś takiego na allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=4862166775
I cena i ilość światła jest kusząca. Z montażem nie będzie problemu, wystarczy jakaś sprytna obejma. Z zasilaniem też nie będzie kłopotu ( można połączyć równolegle ze światłami drogowymi ), dobry stabilizator i działa. Ale podłączenie elektryczne włączania i wyłączania może być problematyczne. Lampka świeci trzema trybami. Mocny, średni i sos. Każdy z tych trybów wywołuje się następnym naciśnięciem. I tu zaczynają się schody. Czy ta lampka jest włączana jakimś trójpozycyjnym włącznikiem czy jakimś elektronicznym? Jeszcze nie rozebrałem żadnej takiej latarki i nie wiem. A może jest tak, że lampka pamięta ostatni stan i można podpiąć się z zasilaniem w miejsce baterii?
Czy ktoś z Was czcigodni rozkminiał podobny problem?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: HALOGENY LED Z LATARKI CZOŁOWEJ

Post autor: tomekpe »

Cóż, na początek bym się zorientował czy to w ogóle świeci tak, jak piszą. Tu na forum były także wklejane latarki na diodach Cree (nie z allegro, tylko bezpośrednio) , bardzo tanie, ale wtedy wychodziło, że sama oryginalna dioda jest droższa od latarki ... :)

EDIT: O, to ten temat:
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... ee#p268324
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: HALOGENY LED Z LATARKI CZOŁOWEJ

Post autor: grad74 »

No tak, ale po co wyważać "otwarte drzwi"???? :niewiem: Tu http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=14&t=17351 masz "przepis na ciasto" Amen.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1947
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: HALOGENY LED Z LATARKI CZOŁOWEJ

Post autor: Adampio »

Jak dla nie dupa bo napiecię sie nie zgadza i trzeba rzeźbić jakąś przetwornicę.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: HALOGENY LED Z LATARKI CZOŁOWEJ

Post autor: grad74 »

Adampio pisze:Jak dla nie dupa bo napiecię sie nie zgadza i trzeba rzeźbić jakąś przetwornicę.
Dokładnie tak, a poza tym z takiego niskiego napięcia nigdy nie wyciągniesz tyle prądu żeby to porządnie świeciło. Robota bez sensu :niewiem:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
kaktus
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 97
Rejestracja: 13.09.2010, 08:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: HALOGENY LED Z LATARKI CZOŁOWEJ

Post autor: kaktus »

Pomysł dość ciekawy tylko aby to załączać normalnie przełącznikiem to raczej trzeba by wywalić oryginalne drivery i zrobić stabilizator 3V i 3 ampery na lampę tyle Cree t6 wytrzyma mam podobną chińską latarkę ciągnie 1,5 ampera czyli nie jest wysilona a świeci dość dobrze. Widzę że zasilacz do tej led można kulić gotowy od 5zł na diodę z regulacją napięcia :) Porównałem moją chińską latarkę T6 do halogena poniżej i świeci nieco jaśniej jak ustawię podobne skupienie czyli mocne prawie max, co mnie zdziwiło ten halogen ciągnie tylko 0.5 ampera czyli tyle co moja mała stara 3 watowa czołówka to po kiego tam taki wielki z tyłu radiator :) :) :)

Jednak po namyśle latarka to nie najlepszy pomysł bo nie jest wodoszczelna trzeba by ustawić skupienie i silikonem zamazać :(

Obrazek
harins
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 25.11.2014, 21:29
Mój motocykl: XL650V

Re: HALOGENY LED Z LATARKI CZOŁOWEJ

Post autor: harins »

Na rower używam latarki LED, i owszem, ale na motocykl tania lampka nie wystarczy - inne prędkości i tu trzeba więcej światła.Oczywiście, można kupić mocniejsza latarkę , ale jej cena będzie wyższa od "normalnych " halogenów
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości