zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2924
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: zimny »

ostry pisze:Taki zbiornik paliwa bez pompy elektrycznej( kolejna rzecz która może nawalić) nie da rady, więc koszty rosną.
Kto nie miał Afryki nie zna co to jest problem z pompą. Pozbawianie trampka braku pompy to pozbawianie go jednej z jego dużych zalet. To mnie bardzo powstrzymuje przed kombinacjami ze zbiornikiem...
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: Krzych BBI »

Jeżeli musi być pompa paliwa, to duży zbiornik już przekreśliłem :thumbsdown:
zimny pisze: Kto nie miał Afryki nie zna co to jest problem z pompą
zimny od chwili zakupu AT t.j. od 2012r. (ok.10 kkm) nie miałem problemu z pompą :smile: i oby go nie było :smile: Niemniej jednak w kuferku jeździ ze mną zapasowa pompa i zestaw naprawczy :smile: wiem,wiem... niepotrzebny balast :grin:
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2924
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: zimny »

I szczerze Ci życzę abyś nie miał takich problemów. Ja miałem ich aż za dużo bo miałem dwie pompy które miały bardzo specyficzne uszkodzenie które objawiało się zatrzymaniem pompy po jej nagrzaniu tj. czasem po 30km a czasem po 200km. Zmieniałem styki, kombinowałem i wraz mnie potrafiła zaskoczyć. Dopiero na trzeciej pompie był spokój ale to już u nowego właściciela.

Teraz mam krzyżówkę Transalpa i Africi - bez głównych wad Transalpa (zawieszenie, sztywność, prowadzenie) i Africi (masa, pompa..). I jestem zadowolony, tylko czasem szkoda że nie ma mocy AT no ale coś za coś. Sorry za OT.

To że wozisz pompę i jeszcze zestaw naprawczy to moim zdaniem bardzo dobra i słuszna decyzja.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: ArturS »

Można wrzucić bezawaryjną podciśnieniową Mikuni z TDM/XTZ/XJ600 i problem pompy znika :wink: Czasami widuje takie za 20-50zł
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2924
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: zimny »

ArturS pisze:Można wrzucić bezawaryjną podciśnieniową Mikuni z TDM/XTZ/XJ600 i problem pompy znika :wink: Czasami widuje takie za 20-50zł
Teoretycznie tak. Ale znam kilka przypadków kiedy i taka nawaliła.... Choć zdarza się to chyba rzadziej :niewiem:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: ArturS »

Ja o jednej sztuce słyszałem, właściwie to miałem do czynienia, a po rozebraniu okazało się, że paproch ją przyblokował - jakaś rdza ze zbiornika, w którym nie było sitka filtrowania wstępnego na kraniku. Dla siebie kupiłem na zapas i zabrałem do Maroka. Niewiele brakowało, a by się przydała, bo jechała z nami XRV i... zgadnijcie co padło :lol:
Obrazek

Ale nie montowaliśmy, bo na grawitacji spokojnie można było przejechać 220-250km. Generalnie jest to element, na który się nie zwraca uwagi niezależnie od przebiegu, bo psuje się tak samo często jak moduł w motocyklach, które nie mają z nim problemu ;) Czyli trzeba mieć pecha.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Piotr'As
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24.07.2013, 22:52
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: Piotr'As »

ArturS pisze:Ja o jednej sztuce słyszałem, właściwie to miałem do czynienia, a po rozebraniu okazało się, że paproch ją przyblokował - jakaś rdza ze zbiornika, w którym nie było sitka filtrowania wstępnego na kraniku. Dla siebie kupiłem na zapas i zabrałem do Maroka. Niewiele brakowało, a by się przydała, bo jechała z nami XRV i... zgadnijcie co padło :lol:
Obrazek

Ale nie montowaliśmy, bo na grawitacji spokojnie można było przejechać 220-250km. Generalnie jest to element, na który się nie zwraca uwagi niezależnie od przebiegu, bo psuje się tak samo często jak moduł w motocyklach, które nie mają z nim problemu ;) Czyli trzeba mieć pecha.
Hahahaaaaaaaaaaa ale śmieszne.
Bez pompy w Maroko robiłem prawie 300km, a po powrocie okazało się, że toPrzekaźnik się zawiesił.
I do tej pory problemu nie ma i mam nadzieję że już nie będzie.



Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2924
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: zimny »

Ekhm... to jest moja druga Afryka :smile: Piotr'As mówił mi że wiele kilometrów zrobił bezawaryjnie z czego się cieszę. Nie wpadłem na temat przekaźnika :omg: A ja z tymi pompami miałem chyba pecha po prostu.

Przyznam że długo po sprzedaży miałem kaca bo to była i jest AT w takim stanie że ze świeczką szukać.... :thumbsup: Tylko ciężka była skubana przy moim wzroście :egh:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości