Propozycja utworzenia Wymienialni książek

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Propozycja utworzenia Wymienialni książek

Post autor: Wolo »

mirkoslawski pisze:Wolo - Ty coś w temacie możesz?
Ja tu na nic potrzebny nie jestem :)
Załóż temat, podaj jakie książki masz na wymianę i czekaj na chętnych.


Pozdrawiam,

Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Propozycja utworzenia Wymienialni książek

Post autor: falco »

Czyżby kolejny fajny temat umierał śmiercią naturalną i jak zwykle skończyło się na gadaniu...? :niewiem:

Jakby ktoś chciał, choć zapewne wielu będzie nie po drodze, :cool: to u mnie w K-J (a dokładnie w Parku k. Tężni) od dłuższego czasu działa darmowy kiosk z książkami. Budka otwarta 24h, na półce leżą książki i czasopisma, które można za darmo wziąć i przeczytać a od siebie zostawić inną pozycję, choć nie jest to obowiązek a raczej sugestia. Całość działa na zasadzie "możesz wziąć co chcesz i fajnie jak dasz coś od siebie".

Kiosk jest samoobsługowy (wygląda trochę jak brytyjska budka telefoniczna), pewnie w innych miastach też takie powstały/ną.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Propozycja utworzenia Wymienialni książek

Post autor: mirkoslawski »

falco pisze:Czyżby kolejny fajny temat umierał śmiercią naturalną i jak zwykle skończyło się na gadaniu...? :niewiem:

Jakby ktoś chciał, choć zapewne wielu będzie nie po drodze, :cool: to u mnie w K-J (a dokładnie w Parku k. Tężni) od dłuższego czasu działa darmowy kiosk z książkami. Budka otwarta 24h, na półce leżą książki i czasopisma, które można za darmo wziąć i przeczytać a od siebie zostawić inną pozycję, choć nie jest to obowiązek a raczej sugestia. Całość działa na zasadzie "możesz wziąć co chcesz i fajnie jak dasz coś od siebie".

Kiosk jest samoobsługowy (wygląda trochę jak brytyjska budka telefoniczna), pewnie w innych miastach też takie powstały/ną.
Temat umarł bo po "ostatnich próbach" zapał autora do robienia czegoś poważnego umarł :tongue: Ale jak ktoś temat obudzi - nie pogniewam się i nawet będę aktywnym "członkiem" :ok:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5547
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Propozycja utworzenia Wymienialni książek

Post autor: falco »

Luz-blues, tak mi się skojarzyło gdy spacerowałem po moim parku i mijałem "budkę", swoją drogą sam mam ogromne zaległości do poczytania.
Żeby coś się zaczęło dziać, to ludzie muszą być aktywni, Ty pomysł rzuciłeś, a reszta sama się toczy lub usycha, ale Ciebie lepiej nie podlewać. :lol:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycja utworzenia Wymienialni książek

Post autor: Baran »

Sugestia:
Moim zdaniem zróbcie jak napisał Wolo - z drobną modyfikacją. Będzie szybciej i bez ingerencji admina.
Załóżcie np. w Hyde Parku 2 wątki - jeden: 'Poszukuję książki', drugi 'Wypożyczę książki' i w jednym temacie piszcie w formie postów
czego poszukujecie, a w drugim co kto ma na wydanie.
Żeby wątki nie zginęły od razu z racji zasypania przez te częściej uczęszczane,
poproście o przyklejenie ich na jakiś czas żeby każdy mógł zobaczyć, że są. Popatrzcie sobie np. przez 2 miesiące, czy jest ruch i sens takiej inicjatywy.

BTW Zrobiliśmy kiedyś taki wątek do wymiany mapami na warszawskim forum lokalnym, żyło przez chwilę, ale umarło. Ale może z książkami na globalnym będzie lepiej.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Propozycja utworzenia Wymienialni książek

Post autor: wilq.bb »

A ja proponuję tak:
Na dysku googlowym założyłem akrusz danych - dostępny do modyfikacji dla wszyskich posiadających link.

Dopisujemy tytuły, kto co ma do zaoferowania, w arkuszu zaznaczamy rezerwację i posyłamy PW - osoba, do której poszło PW potwierdza status rezerwacji...

Co wy na to:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Mój wpis testowy jest jednocześnie ofertą :grin:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycja utworzenia Wymienialni książek

Post autor: Baran »

wilq.bb pisze:A ja proponuję tak:
Na dysku googlowym założyłem akrusz danych - dostępny do modyfikacji dla wszyskich posiadających link.

Dopisujemy tytuły, kto co ma do zaoferowania, w arkuszu zaznaczamy rezerwację i posyłamy PW - osoba, do której poszło PW potwierdza status rezerwacji...

Co wy na to:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Mój wpis testowy jest jednocześnie ofertą :grin:
Pomysł fajny, ale dając anonimowym (tzn wszystkim, które zobaczą go na forum) osobom uprawnienia do edycji dokumentu,
spodziewaj się prędzej czy później, że ktoś komuś coś podmieni, skasuje rezerwację, książkę,
źle kliknie lub nabruździ w jakikolwiek nieprzewidywalny w tej chwili inny sposób i na pewnym etapie zrobi się afera i bałagan, którego nie da się już ogarnąć.
Wypowiedź w oparciu o doświadczenia z pracy w IT ;)

Trzeba by zrobić bazkę, nawet w formacie w jakim zrobiłeś, tylko taką, w której każdy ma prawo tylko do edycji tworzonych przez siebie elementów (linijek).
Rezerwacje przez PM / mail / tel. I wtedy miało by szansę działać ok.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2674
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Propozycja utworzenia Wymienialni książek

Post autor: wilq.bb »

Baran wiem - też w IT robiłem - rzuciłem luźną sugestie - zablokowanie dostępu - tylko dla wybranych do edycji, a do wglądu dla każdego - to się da zrobić (chyba 2 kliknięciami).
Jedyne co to ja będe mieć ekstra robotę - tzn nadawanie uprawnień.
Testowo zrobię ograniczenie - chcesz mieć dostęp piszesz na moje PW swoj adres mailowy - i z czapy....

NOWY LINK:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Kto chce móc edytować maila na PW.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości