Hamulec przedni, drobny serwis.

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
toper
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 377
Rejestracja: 16.09.2012, 18:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Hamulec przedni, drobny serwis.

Post autor: toper »

Od jakiegoś czasu przedni hamulec ogólnie rzecz biorąc to się chyba wygłupiał, bo na pewno nie hamował, więc przed TUKAN'em postanowiłem zmienić klocki (nissin niebieskie) + wymiana płynu i odpowietrzenie, miało być git.
Niestety, on nie był już taki twardy jak kiedyś, to chyba latka robią robotę, pomyślałem :wink: nie zniechęcając się jednak tym że klamka łapała tak nisko, że hamowanie dwoma palcami odpadało bo pozostałe dwa blokowały klamkę :sad: doszedłem do wniosku, że pompa nie daje rady, na szybko zamówienie zestawu naprawczego, a w między czasie rozebranie i czyszczenie pompy, tak to wyglądało, może się komuś przyda.

1. Odkręcamy pompę od kierownicy, przewodu, czujnika sprzęgła i ściągamy dekielek i plastikowo-gumowy wkład.
Obrazek


2. Rzut oka do wnętrza po wyjęciu plastikowego "czegoś", widać zgromadzone kakao.
Obrazek


3. Plastikowe "coś" również z kakao wewnątrz (żeby to wyciągnąć, przyda się coś cienkiego z zakrzywioną końcówką którą wprowadzamy w otworek na środku i próbujemy ciągnąć do góry, mi posłużył spinacz biurowy)
Obrazek


4. Usuwamy gumowe zabezpieczenie i pojawia się trzpień wkładu
Obrazek


5. Wewnątrz widać zabezpieczenie które jest ostatnią barierą do pokonania
Obrazek


6. Tu widać już zdemontowany i tu pełna nazwa OSADCZY PIERŚCIEŃ SPRĘŻYNUJĄCY :smile:
Obrazek


7. I mamy całość na wierzchu.
Obrazek


Myślę że w moim przypadku czyszczenie i smarowanie zrobiło by robotę, ale skoro nowy zestaw uśmiechał się z za folii postanowiłem dać mu się wykazać.
Powodzenia :thumbsup:
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2514
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Hamulec przedni, drobny serwis.

Post autor: Artek »

Osadczy pierścień sprężynujący to w skrócie pierścień segera.
Dynks plastikowy z wnętrza pompy można w razie problemów wyciągnąć wkręcając wkręt do drewna w otwór i dalej kombinerkami.
Dominator.
Awatar użytkownika
AndyArt
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 13.05.2016, 23:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Hamulec przedni, drobny serwis.

Post autor: AndyArt »

Nie napisałeś czy hamulce wróciły... ???
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Hamulec przedni, drobny serwis.

Post autor: LUDOJA »

Właśnie pisaj szybko też jestem ciekaw:)! :lanie:
Awatar użytkownika
toper
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 377
Rejestracja: 16.09.2012, 18:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Hamulec przedni, drobny serwis.

Post autor: toper »

Tak, wszystko jest ok.
Myślę że wyczyszczenie było najważniejsze i od tego bym zawsze zaczynał, akurat nie miałem czasu na testy więc od razu w pakiecie doszedł zestaw naprawczy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość