Polerka amortyzatorów

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
MIREX91
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 03.08.2012, 18:01
Mój motocykl: inne endurowate moto

Polerka amortyzatorów

Post autor: MIREX91 »

Witam,
Jako, że mam trochę czasu a nie znalazłem bezpośredniego tematu dotyczącego poprawy estetycznej przedniego zawieszenia postanowiłem opisać to co mi udało się kilka tygodni temu zrobić w trampku, bez większych nakładów pieniężnych :)

Mi wystarczyły takie rzeczy jak:
-szczotka do szlifierki kontowej (ale rączką i papierem ściernym tez da radę)
o taką:
Obrazek
Może być przecież każda inna, ważne żeby nam było wygodnie i żeby nie dostała się w każdy zakamarek - a trochę ich jest :P

-szlifierka (akurat ja miałem z regulacją obrotów)
-papier ścierny
-szprej bezbarwny


Przy rozkręcaniu trzeba pamiętać żeby porządnie obpukać śruby mocujące błotnik, tam w zagłębieniu zbiera się woda i lubią przegnić, dodatkowo aluminium się utlenia i blokuje śrubę przy wykręcaniu :bija: , więc WD-40 i porządne pukanie :wub: (jak już macie wykręcone to warto wymienić śruby na takie z kwasówki to nie będzie potem problemu z rdzą)
No samo czyszczonko przebiegało sprawnie, ja robiłem to na motorze więc było mniej wygodnie, czasowo to mniej więcej godzinę na jeden amortyzator z małą przerwą na :drinking:
Podczas szczotkowania trzeba trzymać szlifierką stale pod podobnym kontem bo potem światło inaczej się odbija i trochę rzuca się to w oczy ale lakier bezbarwny później trochę to wyrównuje.
Samo malowanie to już pikuś :lol: Ważne żeby dobrze odtłuścić i malować cienkimi warstwami co by się nam nie zlało... Ja zrobiłem chyba z 5. :cool:
Jako, że lubię jak sprzęt ma oryginalne naklejki to wokół nich przeczyściłem ręcznie, a potem przymalowałem (uważać na rozpuszczalnik bo się napis zmyje). :pob:
Poniżej parę fotek jak u mnie to wyglądało przed i po.

PRZED:
Obrazek


W TRAKCIE:
Obrazek
Obrazek

PO:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Może ktoś skorzysta, powodzenia :)
Żyje się po to, by latać na moto i czasem dla śmiechu postrzelać z wydechu
Kuraz
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 18.03.2015, 11:19
Mój motocykl: XL650V

Re: Polerka amortyzatorów

Post autor: Kuraz »

Czeka mnie to samo ponieważ lagi są w stanie wizualnym kiepskim powiedz mi jakiego papieru używałeś ? jaka gramatura?
MIREX91
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 03.08.2012, 18:01
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Polerka amortyzatorów

Post autor: MIREX91 »

Wiesz co, ja w ogóle nie używałem papieru, tylko tą szczotką. Początkowo zamiar był żeby zrobić takie poziome paski jak są oryginalnie ale nie za równo wychodziło więc zrezygnowałem.
Powodzenia życzę :)
Żyje się po to, by latać na moto i czasem dla śmiechu postrzelać z wydechu
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości