Osłony na nogi

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Osłony na nogi

Post autor: Krzych BBI »

Witam!
Co prawda w Afri... ale w okresie zimowym zrobię i zamontuję w Trampku :smile:
Osłony wykonane z rury kanalizacyjnej fi 160mm WAVIN (promień rury idealnie pasuje do gmoli made in henry). WAVIN - dlatego, że jest to rura pełna, nie łamie się, nie pęka (budowlańcy, a tym bardziej hydraulicy, jeśli są na forum to wiedzą o co chodzi :smile: ). Osłony zamontowane do gmoli na cybanty. Osłony pomalowane sprayem, wcześniej kilka razy pociągnąłem drobnym papierem ściernym. Bardzo dobrze chronią przed wiatrem, testowałem w październiku i na początku listopada.
A tak wyglądają:

Obrazek

Obrazek
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Osłony na nogi

Post autor: Adampio »

Na czym polega ta pełność onej rury?
I jeszcze pytanie dodatkowe: jak pytać w sklepach o te "cybanty"?
Awatar użytkownika
E.T
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 258
Rejestracja: 04.02.2009, 00:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Słupsk

Re: Osłony na nogi

Post autor: E.T »

Nie obraź się ale wyglądają jak g.... Lepiej już od urala założyć
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Osłony na nogi

Post autor: Adampio »

Przeca to ma osłaniać a nie wyglądać :grin:
A kosztuje chyba grosze
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Osłony na nogi

Post autor: Krzych BBI »

Adampio pisze:Na czym polega ta pełność onej rury?
I jeszcze pytanie dodatkowe: jak pytać w sklepach o te "cybanty"?
Niektóre rury PCV mają ściankę z rdzeniem spienionym, a inne są lite tzw. pełne.
Jeżeli chodzi o pytanie dodatkowe, to w sklepie poprosiłem o mocowania wskazując na towar...Sprzedający szybko sprostował...cybanty :smile:

https://www.google.pl/search?q=cybanty& ... m4KIS_PNuE
E.T pisze:Nie obraź się ale wyglądają jak g.... Lepiej już od urala założyć
Nie obrażam się, ponieważ nie mam za co... A skojarzenia może mieć każdy jakie chce... w końcu wolność :smile: Mi odpowiadają i nie muszą pięknie wyglądać...chopperem już nie jeżdżę dwa lata :grin:
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Osłony na nogi

Post autor: Adampio »

Krzych pisze:Co prawda w Afri... ale w okresie zimowym zrobię i zamontuję w Trampku :smile:
Komunikuj jak tylko zrobisz. Na razie pytanie: czy w Afryce masz ćwiartki rur czy nieco więcej z obwodu? Bo ja w celach antyreumatycznych po mieście wożę do zwykłych spodni ochraniacze kolan, co jest jednak baaardzo upierdliwe, więc z przyjemnością sobie zrobię takie osłonki :wink:
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Osłony na nogi

Post autor: Krzych BBI »

Adampio pisze: Na razie pytanie: czy w Afryce masz ćwiartki rur czy nieco więcej z obwodu?
Adampio na fotkach osłony wyglądają bardzo wąsko, w rzeczywistości jest inaczej. Przymierzysz połówkę rury i zobaczysz. Z dwóch połówek troszeczkę jeszcze zostaje.
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Osłony na nogi

Post autor: andy237 »

Adampio pisze:
Krzych pisze:Co prawda w Afri... ale w okresie zimowym zrobię i zamontuję w Trampku :smile:
Komunikuj jak tylko zrobisz. Na razie pytanie: czy w Afryce masz ćwiartki rur czy nieco więcej z obwodu? Bo ja w celach antyreumatycznych po mieście wożę do zwykłych spodni ochraniacze kolan, co jest jednak baaardzo upierdliwe, więc z przyjemnością sobie zrobię takie osłonki :wink:
Może ja się nie znam, ale wydaje mi się że powietrze po opłynięciu tych osłon( które są dość daleko z przodu) wróci na swoje miejsce, i jeżeli nie owieje całych nóg, to i tak mocno po nich pociągnie, więc lepiej nie rezygnuj z ochraniaczy. A jeżeli już zakładać osłony to bliżej kolan i to z materiału który bu po wywrotce nie pociął ci nóg. Ale jak wcześniej napisałem, ja się nie znam. :niewiem:
Co innego podczas jazdy w deszczu, pewnie pomogą. Sam myślałem żeby coś zrobić żeby mi buty nie przemakały, ale u mnie poza dobrym działaniem liczy się też wygląd :wink: . I jeżeli nie wszystkim to przynajmniej mnie musi się podobać :grin:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Osłony na nogi

Post autor: grad74 »

Andy, drogi kolego, może i się "nieznasz" ale dobrze [prawisz, bi mi się też tak wydaje. Ale przy Twoim TA takie owiewki dały by z "+50 do lansu" , bo pamiętam że robione masz na biało-czerwono. :ok:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Osłony na nogi

Post autor: Adampio »

andy237 pisze:Może ja się nie znam, ale wydaje mi się że powietrze po opłynięciu tych osłon( które są dość daleko z przodu) wróci na swoje miejsce, i jeżeli nie owieje całych nóg, to i tak mocno po nich pociągnie, więc lepiej nie rezygnuj z ochraniaczy. A jeżeli już zakładać osłony to bliżej kolan i to z materiału który bu po wywrotce nie pociął ci nóg. Ale jak wcześniej napisałem, ja się nie znam. :niewiem:
A szyba jest jeszcze dalej i jakoś nie zawiewa (wiem bo z okazji łatania czachy jeździłem parę tygodni bez szyby) :grin:
Zakładam, że Wątkofurca pochwalił się swpomi (pół)rurami bo mu owiewa owiewki, oszczędzając nogi. Oczywiście na Afryce, która teoretycznie może mieć inne opływy niż Trampek stad moja prośba o sprawozdanie co mu wyszło na Trampim.
Zresztą za 2-3 tygodnie Trampek idzie definitywnie na zimowe leże, a teraz jeśli nawet nim jeżdżę to już tylko w motoportkach z podpinką czyli spokojnie będę czeka na raport Krzycha
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Osłony na nogi

Post autor: grad74 »

Dobra, czekamy. Zwłaszcza, że osłony wyglądają "wporzo".
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Osłony na nogi

Post autor: andy237 »

grad74 pisze:Andy, drogi kolego, może i się "nieznasz" ale dobrze [prawisz, bi mi się też tak wydaje. Ale przy Twoim TA takie owiewki dały by z "+50 do lansu" , bo pamiętam że robione masz na biało-czerwono. :ok:
Jak się kiedyś zdecyduję na dodatkowe osłony, to raczej nisko, żeby mi woda spod koła po osłonie silnika na buty nie leciała. I postaram się żeby było to jak najmniej widoczne. Pewnie użyję aluminium i przymocuję do osłony silnika, może zrobię coś w rodzaju pojemnika, nie wiem. Ale najpierw musi mi się zachcieć. :grin:
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Osłony na nogi

Post autor: andy237 »

Adampio pisze:
andy237 pisze:Może ja się nie znam, ale wydaje mi się że powietrze po opłynięciu tych osłon( które są dość daleko z przodu) wróci na swoje miejsce, i jeżeli nie owieje całych nóg, to i tak mocno po nich pociągnie, więc lepiej nie rezygnuj z ochraniaczy. A jeżeli już zakładać osłony to bliżej kolan i to z materiału który bu po wywrotce nie pociął ci nóg. Ale jak wcześniej napisałem, ja się nie znam. :niewiem:
A szyba jest jeszcze dalej i jakoś nie zawiewa (wiem bo z okazji łatania czachy jeździłem parę tygodni bez szyby) :grin:
Zakładam, że Wątkofurca pochwalił się swpomi (pół)rurami bo mu owiewa owiewki, oszczędzając nogi. Oczywiście na Afryce, która teoretycznie może mieć inne opływy niż Trampek stad moja prośba o sprawozdanie co mu wyszło na Trampim.
Zresztą za 2-3 tygodnie Trampek idzie definitywnie na zimowe leże, a teraz jeśli nawet nim jeżdżę to już tylko w motoportkach z podpinką czyli spokojnie będę czeka na raport Krzycha
Ależ ja nie zamierzam nikogo od jego pomysłów odciągać, pamiętaj tylko że ochraniacze spełniają jeszcze jedno zadanie, właściwie to jest ich zadanie podstawowe, mają chronić kolana i piszczele od uszkodzeń mechanicznych po wywrotce. Ja, jeżeli nie decyduję się na spodnie motocyklowe, to zawsze zakładam ochraniacze. :smile:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Osłony na nogi

Post autor: falco »

Już dawno zrobiłem dla siebie osłony na nogi (przede wszystkim od wody/syfu z drogi), ale pierwsze testy mnie nie zadowoliły, więc kolejne prace pewnie wiosną...
Jeśli dokończę mój pomysł, to na pewno w wersji "działa i wygląda". :cool:
Użyty materiał i montaż przewiduje ochronę a jednocześnie lekkość bez zagrożenia, że uszkodzi nogi kierownika.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Osłony na nogi

Post autor: grad74 »

andy237 pisze:
grad74 pisze:Andy, drogi kolego, może i się "nieznasz" ale dobrze [prawisz, bi mi się też tak wydaje. Ale przy Twoim TA takie owiewki dały by z "+50 do lansu" , bo pamiętam że robione masz na biało-czerwono. :ok:
Jak się kiedyś zdecyduję na dodatkowe osłony, to raczej nisko, żeby mi woda spod koła po osłonie silnika na buty nie leciała. I postaram się żeby było to jak najmniej widoczne. Pewnie użyję aluminium i przymocuję do osłony silnika, może zrobię coś w rodzaju pojemnika, nie wiem. Ale najpierw musi mi się zachcieć. :grin:
Dawaj "leniu" :tongue: , masz fajne pomysły to pewnie coś fajnego wymodzisz :ok:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: Osłony na nogi

Post autor: KJU »

Pomysł zacny, niech wygląda jak gu..no w trawie, ważne że nogi chroni. Kiedyś myślałem o takich ochraniaczach, z racji mojej pracy chciałem użyć węży gumowych pociętych wg Twojego pomysłu. Bezpieczniejsze niż rury budowlane. Są takie średnice nawet fi 300 mm. Jedyna ich wada to masa - dużo lżejsze są rury.
Jazda w deszczu z mokrymi butami/nogami jest podstawą do wszelkiego rodzaju chorób.
A każde buty przemokną, to tylko kwestia czasu.
Pozdrawiam
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Osłony na nogi

Post autor: Adampio »

andy237 pisze:Ależ ja nie zamierzam nikogo od jego pomysłów odciągać, pamiętaj tylko że ochraniacze spełniają jeszcze jedno zadanie, właściwie to jest ich zadanie podstawowe, mają chronić kolana i piszczele od uszkodzeń mechanicznych po wywrotce. Ja, jeżeli nie decyduję się na spodnie motocyklowe, to zawsze zakładam ochraniacze. :smile:
Czy do chińskiego skuterka 50ccm tez zawsze zakładasz ochraniacze lub spodnie motocyklowe? Bo ja jestem zainteresowany ochraniaczami przede wszystkim na miasto chłodną porą, gdzie z przyczyn i obiektywnych i subiektywnych nie przekraczam 60km/h. :smile:
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Osłony na nogi

Post autor: Krzych BBI »

Powiem Wam, że różnica w jaździe z tymi osłonami przy prędkościach powyżej 100km/h jest kolosalna :omg: Sam byłem bardzo zdziwiony, że tak małe (wąskie) g...nko może chronić od wiatru. Celowo zakładałem cieńsze spodnie (wojskowe moro), zamiast motocyklowych, żeby zobaczyć jak działają, czy stanowią jakąkolwiek barierę dla wiatru...i byłem pozytywnie zaskoczony. Natomiast jeśli chodzi o wygląd...to widać, że są do... :dupa: i nie dla każdego mogą się podobać.
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Osłony na nogi

Post autor: andy237 »

Adampio pisze:
andy237 pisze:Ależ ja nie zamierzam nikogo od jego pomysłów odciągać, pamiętaj tylko że ochraniacze spełniają jeszcze jedno zadanie, właściwie to jest ich zadanie podstawowe, mają chronić kolana i piszczele od uszkodzeń mechanicznych po wywrotce. Ja, jeżeli nie decyduję się na spodnie motocyklowe, to zawsze zakładam ochraniacze. :smile:
Czy do chińskiego skuterka 50ccm tez zawsze zakładasz ochraniacze lub spodnie motocyklowe? Bo ja jestem zainteresowany ochraniaczami przede wszystkim na miasto chłodną porą, gdzie z przyczyn i obiektywnych i subiektywnych nie przekraczam 60km/h. :smile:
Nigdy nie miałem 50-tki, ale gdy za młodych lat miałem MZ-tkę jeździłem w samych spodniach, jak zresztą każdy bo nie było czegoś takiego jak ochraniacze. I teraz jak nie osłonię kolan to cierpię, dlatego albo wkładam spodnie z ochraniaczami, albo w upał zazwyczaj spodnie crossowe lub jeansy i na to ochraniacze. A że też masz już parę lat, to radzę robić podobnie, oczywiście nie będę nikogo namawiał, każdy jest dorosły i zrobi co zechce. Poza tym to nie mnie będą bolały kolana jak je sobie uszkodzi inny biker :grin:
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Osłony na nogi

Post autor: andy237 »

grad74 pisze:
andy237 pisze:
grad74 pisze:Andy, drogi kolego, może i się "nieznasz" ale dobrze [prawisz, bi mi się też tak wydaje. Ale przy Twoim TA takie owiewki dały by z "+50 do lansu" , bo pamiętam że robione masz na biało-czerwono. :ok:
Jak się kiedyś zdecyduję na dodatkowe osłony, to raczej nisko, żeby mi woda spod koła po osłonie silnika na buty nie leciała. I postaram się żeby było to jak najmniej widoczne. Pewnie użyję aluminium i przymocuję do osłony silnika, może zrobię coś w rodzaju pojemnika, nie wiem. Ale najpierw musi mi się zachcieć. :grin:
Dawaj "leniu" :tongue: , masz fajne pomysły to pewnie coś fajnego wymodzisz :ok:
Pewnie coś wystrugam, bo po ostatniej jeździe w lodowatym deszczu, tak mi przemokły buty i zmarzły stopy że nie mam ochoty tego powtarzać :wink:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości