Ogranicznik skrętu kierownicy

Wszystko, co nie pasuje do powyższych.
Awatar użytkownika
Skipper
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 158
Rejestracja: 29.04.2011, 16:59
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Ogranicznik skrętu kierownicy

Post autor: Skipper »

Przeszukałem forum,internet i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie,a mianowicie:czy w trampku 600 jest ogranicznik skrętu kierownicy?Jak go kupiłem,kierownica była tak ustawiona,że przy maxymalnym skręcie zahaczała mi o szybę.Po przestawieniu kierownicy do tyłu źle mi się ją 3ma,tzn.:mam mocniej zgięte plecy(mam ciut powyżej 185 cm wzrostu),nie mam już takiego komfortu jazdy) i motek wygląda jak motorynka(wizualnie obniżył się :thumbsdown: )
Suszymy ząbki panowie :)



TA XL 600 V :)
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Ogranicznik skrętu kierownicy

Post autor: evoluzione »

Jest ogranicznik, taki klocek na dole główki ramy, podobno w TA jest to dość pancerny element.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
Skipper
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 158
Rejestracja: 29.04.2011, 16:59
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Ogranicznik skrętu kierownicy

Post autor: Skipper »

..."na dole główki ramy"... czyli muszę szukać tego elementa :grin: w okolicach górnej czy dolnej półki?
Suszymy ząbki panowie :)



TA XL 600 V :)
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Ogranicznik skrętu kierownicy

Post autor: evoluzione »

Na dole główki ramy jest taki "płaskownik" ( na fotce element nr. 1), o który opierają się takie "wypustki" wystające po obu stronach dolnej półki ( na fotce element nr. 2) :smile:

829
830

U mnie w laptopie fotki są ucięte, ale pewnie to wina małego ekranu - daj znać czy u ciebie się wyświetlą poprawnie.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
Skipper
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 158
Rejestracja: 29.04.2011, 16:59
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Ogranicznik skrętu kierownicy

Post autor: Skipper »

A na moim laptopie wyświetlają się bardzo dobrze :ok: .Dzięki za odpowiedź.U mnie tez są takie kołki,więc dlaczego kierownica zahacza mi o owiewkę?Za szeroka jest szyba?? :egh:
Suszymy ząbki panowie :)



TA XL 600 V :)
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: Ogranicznik skrętu kierownicy

Post autor: Fizolof »

Skipper pisze:A na moim laptopie wyświetlają się bardzo dobrze :ok: .Dzięki za odpowiedź.U mnie tez są takie kołki,więc dlaczego kierownica zahacza mi o owiewkę?Za szeroka jest szyba?? :egh:
akcesoryjna szyba, akcesoryjna kierownica, kierownica podniesiona :niewiem: . Zrób zdjęcie to Ci powiemy co jest nie tak :grin:
Awatar użytkownika
Skipper
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 158
Rejestracja: 29.04.2011, 16:59
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Ogranicznik skrętu kierownicy

Post autor: Skipper »

Fotki mogę zrobić,ale mam problem aby je tu umieścić :swieczki: ..Chyba,że fotki prześlę na e-maila :egh:
Suszymy ząbki panowie :)



TA XL 600 V :)
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Ogranicznik skrętu kierownicy

Post autor: evoluzione »

Skipper pisze:A na moim laptopie wyświetlają się bardzo dobrze :ok: .Dzięki za odpowiedź.U mnie tez są takie kołki,więc dlaczego kierownica zahacza mi o owiewkę?Za szeroka jest szyba?? :egh:
Ja z mojego doświadczenia moge powiedzieć, że na oryginalnej kierownicy, na dwóch rożnych szybach w tym samym trampku, przy tym samym ustawieniu kata kierownicy - jedna lekko haczyła o zbiornik pompy hamulca a druga nie. Chyba wynika to z tego że szyby które używam są z gatunku "po 150zł" i nie są zbyt dokładnie wykonane. Różnice są niewielkie, ale mała odchyłka na dole daje sporą na górze.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
Skipper
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 158
Rejestracja: 29.04.2011, 16:59
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Ogranicznik skrętu kierownicy

Post autor: Skipper »

I u mnie jest chyba taka szyba.Tak jak napisałeś,zbiorniczek płynu hamulcowego zahacza o szybę.I co z tym zrobić?Zdjąć szybę?zbiorniczek płynu?? :wacko: A może zostawić na razie tak jak jest i z czasem wymienić po prostu szybę(może będzie niedługo jakaś promocja :lol: )?
Suszymy ząbki panowie :)



TA XL 600 V :)
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Ogranicznik skrętu kierownicy

Post autor: evoluzione »

Skipper pisze:I u mnie jest chyba taka szyba.Tak jak napisałeś,zbiorniczek płynu hamulcowego zahacza o szybę.I co z tym zrobić?Zdjąć szybę?zbiorniczek płynu?? :wacko: A może zostawić na razie tak jak jest i z czasem wymienić po prostu szybę(może będzie niedługo jakaś promocja :lol: )?

U mnie haczyło delikatnie i szyba akurat trafiała między zbiornik płynu, a lusterko. Przybyło na niej kilka rysek ale nic z tym nie robiłem.

Jeśli u ciebie zahacza bardziej i przeszkadza ci to w codziennym użytkowaniu to ja bym może spróbował na próbę dać po podkładce pod dwie górne śruby mocujące czachę. W tym miejscu może to nie wpłynie za bardzo na mocowanie owiewek do czaszy, ale na górze szyby to może dać już kilka potrzebnych milimetrów. Jeśli byś tak zostawiał to nie zapomnij o korekcie ustawienia światła :wink:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość