Kierownica do XL 600

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Klapouchy
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 61
Rejestracja: 05.02.2016, 16:23
Mój motocykl: XL600V

Kierownica do XL 600

Post autor: Klapouchy »

Chyba zdecydowanie przyszedł czas wymiany kierownicy.
Ponieważ nie mam zielonego pojęcia czy warto kupić coś poza oryginałem z demontażu proszę o wsparcie czym warto sie zainteresować?
Widziałem jakieś aluminiowymi na alledrogo z poprzeczką za 120 i 240 pln ale nie mam pojęcia co są warte?
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Kierownica do XL 600

Post autor: Adam_M »

Ja jak patrzyłem za kierownicą to zerknąłem na firmę Accel, model SH07. Najwyższa i najszersza z tej firmy. Koszt około 130zł. Poszukaj może używki z AT?

Tapnięte
XJ600N 94'->TA600V 96'
Klapouchy
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 61
Rejestracja: 05.02.2016, 16:23
Mój motocykl: XL600V

Re: Kierownica do XL 600

Post autor: Klapouchy »

Używki właśnie nie mogę znaleźć, dzięki za info co do accel'a
Znalazłem w larssonoe dwie innej firmy w bardzo rożnych cenach ale i formacji co i jak nie uzyskałem
Po rozeznaniu i zaangażowaniu temat nie taki straszny;)
A ma ktoś doświadczenia co do produkcji leoszi? - przepraszam za pisownię;)
Kishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 14.06.2017, 22:35
Mój motocykl: XL600V

Re: Kierownica do XL 600

Post autor: Kishon »

Witam! Podłącze się pod temat, bo właśnie szukam nowej kierownicy do PD10. Największy problem w tym, że szukając w necie trudno się zorientować w kształcie. Więc może ktoś mi doradzi. Oryginalna kierownica jak dla mnie ma za mocno zgięte manetki do środka, i szybko zaczynają boleć mnie nadgarstki. Co do wysokości jest OK, może być nieco wyżej, ale to nie najważniejsze. Na oko patrząc AT ma prostszą kierownice, ktoś ma jakieś doświadczenie?
I jeszcze co do materiału, lepiej aluminium, czy stal? Wiadomo, że aluminium jest lżejsze, ale czy przy upadku łatwiej się nie wygina?
Czy wspomniany tu accel sh07 ma prostsze manetki od oryginalnej kierownicy?
Klapouchy
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 61
Rejestracja: 05.02.2016, 16:23
Mój motocykl: XL600V

Re: Kierownica do XL 600

Post autor: Klapouchy »

Zobacz sobie tez kierownice od Afryki np heed ma taką jedyny ból to złoty kolor ale to rzecz gustu:)
Założyłem tomasseli z alledrogo ale jest jak trzeba, i tylko otworki trzeba sobie wywiercić zeby zamontować osprzęt.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Kierownica do XL 600

Post autor: ostry »

Kierownica Transalp PD 06/10 - Africa Twin RD 04. Różnica:

Obrazek

Obrazek
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Kishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 14.06.2017, 22:35
Mój motocykl: XL600V

Re: Kierownica do XL 600

Post autor: Kishon »

Dzięki za zdjęcia! Wygląda na to, że kierownica od afry powinna mi pasować. A jak wygląda sprawa otworu w kierownicy, do mocowania manetki?
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1427
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Kierownica do XL 600

Post autor: sq8crx »

Otwory pasują jeden do jeden bez modyfikacji. Do jazdy na stojąco rewelacja. Na długich przelotach jeszcze nie testowałem ale wydaje się być lepsza niz trampkowa.
Kishon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 14.06.2017, 22:35
Mój motocykl: XL600V

Re: Kierownica do XL 600

Post autor: Kishon »

Dzięki bardzo właśnie kupiłem na ebay kierownice od RD04. Miałem kiedyś AT RD03 i nie narzekałem na nadgarstki. Siedząc u znajomych na Afrykach też mi się wydawało, że kiera jest prostsza. Dziwne, że w Transalpie zdecydowali się zmienić kształt?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość