Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: tropas »

Zanabyłem TA600 i bardzo ciężko postawić go na centralce. Wygląda na to że moto zostało obniżone (obstawiam kości). Wysokość siedzenia to ok 825mm.
W sumie to mi to pasi bo nawet myślałem o obniżeniu lekkim.
Haratał ktoś z Was może już centralkę z tego powodu? Jeśli tak to proszę o relację.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: Adampio »

Jest kilka rodzajów centralek, ale ja obstawiam w pierwszej kolejności brak wprawy :lol:
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: tropas »

Wstawię jutro fotkę tych okolic w takim razie, dla większej jasności.
Miałem jakiś czas temu TA650 i wchodził na centralkę bez problemu, tutaj jest to prawie niemożliwe...
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: zimny »

A czy obecna centralka ma taki wąs na który naciskasz butem przy wstawianiu? Optymalnie powinien on mieć pewnie z 8-10cm, jak mi się ułamał to tez bardzo ciężko się moto wstawiało na centralkę. Wysokość kanapy chyba nie jest jakaś bardzo niska ale może masz poluzowaną sprężynę? Albo uklepaną?

Ja mam temat odwrotny - po zmianie zawiechy centralka jest za krótka i motocykl wskakuje na nią leciutko ale nie stoi stabilnie i tylne koło nie odrywa się od gleby. Muszę ją tak ze 4cm przedłużyć :wink:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Pilgrim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 137
Rejestracja: 10.07.2013, 12:01
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: Pilgrim »

tak jak napisano. Jest dużo różnych centralek. Obniżanie moim zdaniem nic tu nie ma do rzeczy. Masz prawdopodobnie centralkę z bardzo krótkim wąsem, tj. 3-4 cm. Albo po prostu musisz więcej potrenować.:)

pzdr.
Honda, głupcze!
Rolo
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 726
Rejestracja: 26.07.2010, 15:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: Rolo »

Nie sluchaj madrali ;) Mialem obnizona 650 (na kosciach) i stopke od Darkojaka i mialem ten sam problem więc zostaje ci rzezbienie ze stopka chyba.
Motocyklistę jest w stanie zrozumieć tylko pies wystawiający pysk za okno jadącego samochodu
TA XL 650 '01 => AT XRV 750 '02
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: tropas »

Centralka ma krótki wąs.
Obrazek
Podczas stawiania moto jest w pewnym momencie tak duży opór, że nie da się postawić nawet z rozpędu. Tak jakby coś blokowało centralkę - podejrzewam że blokuje ją za mały kąt otwarcia w momencie jak już cały ciężar trampka jest na niej.
Rolo jeśli miałeś ten problem przy stopce od Darkojaka to musi oznaczać, że długi wąs też niewiele by pomógł w tej sytuacji, bo domyślam się że forumowe stopki mają długi wąs.
Na zdjęciu motocykl stoi na podpórce więc nie sugerujcie się że teraz jest wysoko stopka od ziemi - po prostu przednie koło jest ściągnięte akurat.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: Daniel 87 »

a może blokuje drewniany kołek ??:)
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: grad74 »

Qrka, właśnie poszedłem obcykać jak jest u mnie i przy dotknięciu przez cntralkę kłami do gleby jest podobny kąt (np pomiędzy glebą a centralką) hmmm... a jakbyś zmierzył odległość od ośki centralki do gleby jak moto stoi pionowo na kołach,( nie na bocznej)?To może to da nam jakiś obraz? Zmierzyłem i u mnie jest 19cm.
Daniel 87 pisze:a może blokuje drewniany kołek ??:)
Dobre :haha:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: Reindeer »

tropas pisze:Centralka ma krótki wąs.
Obrazek
Podczas stawiania moto jest w pewnym momencie tak duży opór, że nie da się postawić nawet z rozpędu. Tak jakby coś blokowało centralkę - podejrzewam że blokuje ją za mały kąt otwarcia w momencie jak już cały ciężar trampka jest na niej.
Rolo jeśli miałeś ten problem przy stopce od Darkojaka to musi oznaczać, że długi wąs też niewiele by pomógł w tej sytuacji, bo domyślam się że forumowe stopki mają długi wąs.
Na zdjęciu motocykl stoi na podpórce więc nie sugerujcie się że teraz jest wysoko stopka od ziemi - po prostu przednie koło jest ściągnięte akurat.
No to współczuję. Miałem tak w swoim i też się męczyłem ze stawianiem trampka na centralce. Dopiero Darkojak dospawał mi dłuższy wąs i teraz stawianie nie sprawia żadnego problemu.
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: tropas »

[quote="grad74"] a jakbyś zmierzył odległość od ośki centralki do gleby jak moto stoi pionowo na kołach,( nie na bocznej)?To może to da nam jakiś obraz? Zmierzyłem i u mnie jest 19cm.

Zmierzę, ale niestety dopiero po weekendzie, bo przednie koło utknęło u oponozmieniacza i trampek postoi sobie na kołku do tego czasu...
Jakbyś miał jeszcze chęć coś pomierzyć, to poproszę o wymiar kości bo w serwisówce nie znalazłem (mój TA to PD10)
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: zimny »

Mam zdjęta kiwaczke i kości z PD10, zmierzę wieczorem. Ze zdjęcia to na 98% masz nic nie obniżane na kościach, ostatnio sporo tego tematu przerabiałem.

Masz centralkę hondowska, mam taka sama. Ja miałem przedłużony wąs i jak się ułamał to był dokladnie takiej samej długości jak u Ciebie. I odczucia mialem identyczne, też był bardzo duży problem żeby go wstawić na stopkę wtedy.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
abdul25
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 102
Rejestracja: 23.06.2008, 00:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wadowice

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: abdul25 »

Potwierdzam , mały wąs jest stanowi problem w wygodnym stawianiu na podstawkę centralną , mam tak u siebie ,ale z lenistwa ( od 9-ciu lat ) jeszcze nie przerobiłem :grin:
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: tropas »

Jeszcze zdjęcie z drugiej strony. Nie jestem pewien czy to tylko ten element wymienia się przy obniżaniu, ale wymiar zaznaczony na zdjęciu to ok 12cm.

Obrazek

Jeśli z tym stawianiem to tak ma być przy org stopce, to nie rozumiem po co Pan Hąda w ogóle to montował - miałem 650 też z oryginalną stopką i stawiało się lekko, ale tam był długi wąs. Jest naprawdę bardzo ciężko postawić i aż nie chce mi się wierzyć, że tak ma być...
Ostatnio zmieniony 24.10.2014, 19:56 przez tropas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: grad74 »

Ale uwierz, że przedłużenie tego wąsa (ramienia siły) na prawdę robi koooolosalną różnicę. Chłopaki mają rację i ja tysz potwierdzam. Jak dałem sobie "przedłużyć" , w końcu mi staje jak trzeba :tongue: :lol:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: tropas »

grad74 pisze: a jakbyś zmierzył odległość od ośki centralki do gleby jak moto stoi pionowo na kołach,( nie na bocznej)?To może to da nam jakiś obraz? Zmierzyłem i u mnie jest 19cm.
Zmierzyłem i u mnie też jest 19cm.
Wygląda na to, że muszę dorobić wąs, bądź zacząć ćwiczyć podnoszenie ciężarów.
Przydałoby się też przymierzyć do innego egzemplarza z tego modelu to przekonałbym się ostatecznie czy moto jest obniżone, czy nie.
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: Marcin-BB »

Kości masz oryginalne. Stopkę też. Zacznij ćwiczyć albo dospawaj ten wąs- choć uważam, że nie jest niezbędny. Profilaktycznie możesz rozebrać tą stopkę i sprawdzić czy się np. tulejka mocująca stopkę nie zatarła. Jak ją rdza przyspawała to będzie ciężko chodzić, ale nie powinno to mieć aż tak dużego wpływu, żeby nie dało się dźwignąć moto do pionu.
Awatar użytkownika
Pilgrim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 137
Rejestracja: 10.07.2013, 12:01
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: Pilgrim »

Ja = 75 kilo, 1,75 m. Daję radę spokojnie szarpnąć na krótkim wąsie - kwestia odrobiny techniki. Oczywiście wolałbym mieć długi wąs i robić to na luzaku, ale jakoś nie mam czasu się tym zająć. Potrzeba jest zbyt mała.:)

pzdr.
Honda, głupcze!
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: tropas »

Dzisiaj trochę poszarpałem w butach z twardą podeszwą i jakoś idzie, ale szału nie ma. Od razu założyłem, że coś jest nie tak bo nie mogłem uwierzyć, że tak ciężko może wchodzić jeśli wszystko jest w oryginale, ale błędem było też robienie tego w zwykłych butach a nie w tych w których normalnie jeżdżę. Widać, że i producent zauważył swój błąd, bo w 650 jest już długi wąs w oryginale, ale jednak sporo czasu mu to zajęło...
Temat można uznać za wyczerpany, dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
ragavan
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 134
Rejestracja: 06.01.2012, 23:18
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lesieniec niedaleko Dłutowa

Re: Obniżony TA600 a problem z postawieniem na centralce

Post autor: ragavan »

Ja mam niższego trampka ze stopką bez żadnych tych bajerow na których można stanąć a jednak stawiam trampka na centralnej sam:) Jest na to sposób do wyćwiczenia. Nie wiem niestety czy nie dostaje wtedy za mocno po tyłku stopka boczna. Jeśli chcecie to nagram jak to robię bo widziałem gdzieś to na yt ale nie mogę znaleźć..
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość