przełącznik kierunkowskazów

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: KLOSZ »

Zaczalbym od wyczyszczenia polaczen odpowiedzialnych za kierunkowskazy. Wyglada na to, ze przerywacz dostaje za malo pradu, a moze to wynikac z zasniedzialych polaczen. Poczysc wszystko, poczawszy od zlacz zarowek w kierunkowskazach, poprzez zlacza na przerywaczu, aż po wszystkie kostki łączące, które są po drodze (złaczka wiazki od przełącznika na kierownicy itd.) i wtedy sprawdz jak sie sprawy maja. Wyglada to na ewidentny "zanik prądu z lądu" ;), czyli zła jakosc polaczen.
Jak zrobisz to co powyzej napisalem i nadal bedzie zle, to bedziemy szukac dalej. Zaopatrz sie w jakis zmywacz tlenkow (jakis kontakt 60 w sprayu albo inny elektrosol).
Sprawdz tez polaczenie klem na akumulatorze, polaczenie przewodu masowego i polaczenia elementow zwiazanych z ukladem ladowania (kostka laczaca przewody z alternatora, zlacza regulatora itd).

Pytanie dodatkowe: w jakiej kondycji masz akumulator? Bo Twoje objawy moga wskazywac rowniez na problem z aku lub ładowaniem.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
nurek301
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 15.11.2015, 15:25
Mój motocykl: XL600V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: nurek301 »

Witam zanim poprosiłem o pomoc zrobiłem wszystko o czym powiedziałeś, przyczyną okazał się przerywacz. Teraz przynajmniej wiem że mam wszystkie styki przeczyszczone. :)
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: KLOSZ »

Z pewnoscia na złe Ci to przeczyszczenie nie wyjdzie, ale nawjażniejsze, że już wszystko działa jak trzeba i mozna smigac :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
Siwy 38
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 27.07.2016, 20:54
Mój motocykl: XL650V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Siwy 38 »

Ja też kupilem i kierunki nie działały kupilem przekaznik okazakl sie ze styki były zabrudzone teraz dziala wszystko jak powinno.
Awatar użytkownika
sagittariush
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 08.03.2014, 22:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: sagittariush »

W 700 wygląda to dokładnie tak samo. U mnie problem z opóźnieniem nasilał się w chłodne wieczory, za dnia kierunki mrygały poprawnie.
Dzięki boloboy, mistrzu fotografii! :smile:
"Właściwie to im bardziej bezbarwny i ponury otacza mnie krajobraz, tym bardziej wydaje mi się atrakcyjny. Taki już ze mnie dziwak."
Daniel Kalder
Awatar użytkownika
Geronimo
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 29.04.2016, 05:41
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Geronimo »

Witam.
I mnie niestety :sad: dopadł ten problem. Wszystko było ok .Wczoraj postanowiłem zrobić kółko dookoła komina a tu psikus. Kierunki zaczynały działać z dużym opóźnieniem. Temperatura na dworze od -1 do 0 . Po powrocie , psiknąłem WD40 . Dziś poszedłem sprawdzić i zwłoka jest mniejsza . Słychać jak przekaźnik sam kilka razy klika i odpalają kierunki. Po przeczytaniu tego postu i zapoznaniu się z dokumentacją fotograficzną wiem od czego zacząć . Dodam jeszcze ,że mam również opisywany tu przypadek zacinania się włącznika świateł mijania/drogowe. On też dostał dawkę WD40 ale bez efektu, pozostał w pozycji włączonych świateł drogowych.
Nie ma co . Drobna konserwacja mnie czeka.
Wielki szacun dla Boloboya za fotorelację !
Pozdrawiam.
Ojcem zostać łatwo , znacznie trudniej Nim być
klopeczek1
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 30.09.2015, 09:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: klopeczek1 »

Spróbuj sprayem do styków kontakt i po kilu minutach WD, jak kupiłem miałem to samo, działał z opóźnieniem około 5 sekund, u mnie pomogło po okołu 5-6 zabiegach
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 364
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Piter!!! »

Rozbierz zespół przełączników, dosłownie do śrubki, wyczyść wszystko benzyną ekstrakcyjną i nasmaruj.
Na pewno pomoże.
Awatar użytkownika
Robert 1975
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 140
Rejestracja: 29.05.2016, 07:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Robert 1975 »

Musisz tak jak piszą koledzy rozebrać , wyczyścić i nasmarować ( tylko nie wd 40 ) , może na chwile to pomoże ale po pewnym czasie tak się zaklei że będziesz miał to samo , do wd 40 klei się stasznie kurz i powstaje taka skorupa .
Najlepiej posmarować wazeliną techniczną , przewodzącą .
Awatar użytkownika
Robert 1975
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 140
Rejestracja: 29.05.2016, 07:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Robert 1975 »

Ja miałem u siebie podobnie z opuźnionym włączaniem się kierunków .
Po wymianie przerywacza teraz jest ok , działaką odrazu po włączeniu.

Przerywacz wymieniłem jak zamontowałem włącznik do światel awaryjnych , na starym nie działały .
Koszt na szrocie 10 zł ( od audi lub passata b4).
Awatar użytkownika
Marianek
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 06.04.2017, 11:18
Mój motocykl: XL650V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Marianek »

Witam
Czy za trudności (ciężko wyłącza się kierunki poprzez przyciskanie) będzie również odpowiedzialny "syf" w przełączniku zespolonym ??
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 491
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: tadzik »

Na 90%. U mnie tak właśnie było
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
Awatar użytkownika
Marianek
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 06.04.2017, 11:18
Mój motocykl: XL650V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Marianek »

Bardzo dziękuję za podpowiedz, będę miał co robić w sobotni wieczór :)
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Dlugi1 »

Witam

W związku z problemami ze światłami długimi rozebrałem przełącznik. Niestety, mam problem z tym mechanizmem "długopisowym" - drucik w środku nie blokuje przełącznika w pozycji wciśnięte.
Przypuszczam, że w Hondzie stosują unifikację części i taki przełącznik świateł drogowych/mijania można znaleźć też w innych modelach. Podpowiedzcie w jakich?
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2512
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Artek »

Dlugi1 pisze:Witam

W związku z problemami ze światłami długimi rozebrałem przełącznik. Niestety, mam problem z tym mechanizmem "długopisowym" - drucik w środku nie blokuje przełącznika w pozycji wciśnięte.
Przypuszczam, że w Hondzie stosują unifikację części i taki przełącznik świateł drogowych/mijania można znaleźć też w innych modelach. Podpowiedzcie w jakich?
Trampki 600, 700 no i takie coś możesz dłubać: https://gmoto.pl/przelacznik-zespolony-lewy,63719.html
Dominator.
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Dlugi1 »

Patrzyłem na przełączniki np do Hondy CBR 125 - wyglądają mocno podobnie, nie mają awaryjnych i mrugania długimi. Mam koncepcję, by zakupić taki używany, rozebrać w drobny mak i przełożyć tylko felerny plastik z ewentualnymi innymi częściami ze środka. Jeśli rzeczywiście stosują takie same przełączniki (bo nielogiczne było by wykonywać różne) to szansa jest. Tym bardziej się przyda, bo młodemu w CBR 125 czasami załączają się awaryjne przy włączaniu kierunków, coś jest skopane w przełączniku więc może od razu ogarnę dwa tematy...?
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2704
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: grad74 »

Długi1 ale upewnij się że "wnętrzności" są takich samych wymiarów, bo różnie z ty, może być.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 414
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: Dlugi1 »

Operacja przełożena samych bebechów przełącznika wypadła pomyślnie - znów mam "użyteczne" drogowe. Ale i tak trzeba będzie zainwestować w halogeny a więc i w gmole. Szczególnie w gmole - po ostatnim położeniu motoru jestem coraz bardziej do tego przekonany ;)
Przy okazji - pojawił się wątek z pytaniem o Motocyklicznych z Pszczyny, ale niestety wylądował w koszu i nie mogę tam odpowiedzieć.
Ja kupowałem od nich transalpa, kupowałem w ciemno, bez uprzedniej u nich wizyty (300km). Na swoich ogłoszeniach dają sporo zdjęć, stan wizualny można dość dobrze ocenić, zwracać uwagę na wszelkie odbłyski/smugi i szukać ich potwierdzenia/wykluczenia na innych zdjęciach. Stan techniczny miał być igła i w sumie taki był (tarcze hamulcowe z przodu są bliskie granicy zużycia) - kazałem przywieźć od razu na stację diagnostyczną (przegląd trzeba było zrobić) i diagnosta nie zgłosił żadnych zastrzeżeń (a w sumie gość serwisuje motocykle).
mariusz1970
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 15.10.2017, 08:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: mariusz1970 »

Fotopradę zastosowałem dzisiaj. Tablet w garażu i działanie. Dzięki. Działają jak książka pisze.
Awatar użytkownika
pawlus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 18.09.2015, 09:23
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mikołów ( SMI )

Re: przełącznik kierunkowskazów

Post autor: pawlus »

Jestem w trakcie postępowania naprawczego przełącznika ( zwłoka kilka sek.) Dzięki Boloboy :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość