Transalp 650 światło mijania/drogowe działa kiedy chce

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
b_i_l_l_y
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 25.01.2016, 17:37
Mój motocykl: XL650V

Transalp 650 światło mijania/drogowe działa kiedy chce

Post autor: b_i_l_l_y »

Witajcie, chciałbym zapytać w którym miejscu najczęściej uszkadza się wiązka świateł w XL650. Przednie światło działa kiedy chce. Kiedy nie działa mam następujące napięcia na włączonym silniku:
6,5V między masą a mijania
0V między masą a drogowym
Nie wiem też czy regulator napięcia nie umiera bo mam około 14,7V na akumulatorze przy włączonym silniku i wolnych obrotach. Na razie jakoś to się wszystko kręci bo podłączyłem żarówkę przewodami od zapalniczki, ale brak długich jednak przeszkadza. Będę wdzięczny za jakieś sugestie gdzie szukać zgubionego prądu.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5506
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Transalp 650 światło mijania/drogowe działa kiedy chce

Post autor: wojtekk »

Idź od końca. Sprawdź piny. Kostki włącznik na kierze.

Zacząłbym od pinow przy żarówce.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 732
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Transalp 650 światło mijania/drogowe działa kiedy chce

Post autor: Solidworks »

Może być niedociśnięty wtyk w kloszu tam gdzie przychodzi żarówka H4. Przerabiałem. Sprawdź też małą kosteczkę zaraz pod czachą. Nie pamiętam teraz, ale jak rozepniesz to nie działa chyba pozycyjna. Czy ma wpływ na mijania i drogowe to nie pamiętam, ale warto sprawdzić.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość